Само за година 6-катастрофи на незавършената отсечка на АМ Струма край Дупница Досъдебно производство е образувано в РПУ-Дупница срещу шофьорът, който вчера излетя от пътя с управлявания от него автомобил марка BMW. Шофьорът е изпробван за употреба на алкохол, тестът е отчел резултат 1.83 промила, по-късно му е взета и кръвна проба. При инцидента пострада 21-годишен младеж. Припомняме, че произшествието стана вчера около 10:00 часа на новата отсечка на АМ "Струма", в близост до Дупница. Шофьорът на лекия автомобил пътуващ от София в посока Дупница е пропуснал изхода от магистралата към Е79, при язовир Дяково и е продължил по отсечката, която все още не е открита. След около два километра в района на село Блатино, където свършва този участък от магистралата автомобилът се е ударил в мантинелите и е изхвърчал от пътя в ливадите. Това е 6-ти подобен инцидент на тази отсечка от година насам. Тя е част от Лот 2 на АМ Струма, но не е свързана още с останалите отсечки, които са в строеж. След като трасето бе готово мнозина бъркат и вместо към стария път карат по отсечката, въпреки, че изхода от магистралата е обозначен с много знаци. Дори преди време там бе насипан и пясък, но и това не спря някои шофьори
„Марек“ започна тренировки. Денис Пидев напуска, отива в „Пирин“ Първа тренировка направиха днес футболистите на "Марек" на стадион "Бончук". Около 10-ина от най-верните фенове на отбора бяха дошли да видят своите, като бяха окачили знамена пред съблекалните. След 30-минутен разбор, капитанът на тима Милен Лахчев изведе съотборниците си на изкуственото игрище. Официалният терен е затрупан със сняг и не позволяваше провеждане на занимание.
АНКЕТА! Дупница да реагира ли и как на изборния кодекс и „аномалията Бат’Сали“? Дупничани са прословути с буйния си нрав и още по-голямата си непреклонност и гордост. Има ги от всякакви слоеве на обществото, но пък всички озверяват, ако някой нарани егото им. А то вече бе не само наранено, а буквално осквернено, безскрупулно смазано и унижено. Изборен закон, за който от години се говори, че има много слабости, но никой депутат не предприема нищо по обясними причини. И го духа обикновения гражданин, разбира се. Докога?
Ясна е програмата на дублиращите отбори. В първия кръг Марек приема Черно море БФС обяви програмата на срещите в младежката група до 21 години. Там така наречените дублиращи отбори ще продължат борбата също в две групи : 1-ва и 2-ра шестица, но по своето класиране. Марек приема Черно море в 1-ви кръг от втората фаза на 1-ви април от 16:00 часа на стадион Бончук.
Букмейкърите дават предимство на Марек срещу Локомотив Пд Световните букмейкъри, които включиха в тиражите си двубоя от 5-ти кръг на А-група, между Марек и Локомотив Пд, дават предимство на дупничани. Според тях Марек е фаворит, като шансовете за победа на домакина се оценяват на 2,4, а този на гостите е 2,7. Същевременно днес от БФС обявиха и съдийските назначения. Главен арбитър, в неделя на стадион Бончук, е Адриан Петров с помощници Петър Стойчевски и Младен Маринов. Иво Боев е 4-ти съдия, а допълнителни асистенти са Георги Игнатов и Волен Чинков.
Община Дупница награди изявени учители в Деня на славянската писменост и култура (СНИМКИ) DSC01699 Навръх 24-и май Община Дупница награди изявени учители на специална церемония, провела се на сцената пред сградата на кметството.
Ивона Цинцарска с бронз и от Европейското клубно първенство по таекуон-до Дупничанката Ивона Цинцарска продължи стабилното си представяне на силни първенства по таекуон-до, като този път донесе единственото отличие за СК Гладиатор. Талантливата състезателка взе бронзов медал на Европейското клубно първенство по таекуон-до проведено в Турция. Само преди 10 дни Ивона спечели бронзов медал от турнира Croatia Open в Загреб в своята категория до 37 килограма. Дупничанката е медалистка от Европейското индивидуално първенство тази година.
Руският волейболен  гранд Локомотив Новосибирск пристигна в България за мача с Марек Два дни остават до първият мач на Марек Юнион –Ивкони в 2015 CEV DenizBank Volleyball Champions League. Българският шампион и неговите фенове очакват с нетърпение мача с руския гранд  Локомотив Новосибирск. Руснаците вече се настаниха в хотел „Самоков Арена“, след дълго пътуване от Новосибирск. Отборът днес ще има само фитнес занимания, а утре е предвидена и тренировка в залата в Самоков.
Сапарева баня домакин на Световното по планинско бягане през 2016 Българска федерация лека атлетика (БФЛА) и Сапарева баня спечелиха домакинството на световното първенство по планинско бягане през 2016 година. Най-големият форум в тази дисциплина ще се проведе на 4 септември. Получавайки това признание от Международната федерация по лека атлетика (ИААФ) Сапарева баня става първия град в света, който е бил домакин на Балканиада, Европейско първенство и Световен шампионат по планинско бягане. "Европейското първенство, което Сапарева баня организира бе обявено за най-доброто в историята. Сигурен съм, че и световното първенство ще влезе в историята на ИААФ, като най-добре проведеното", коментира президентът на БФЛА Добромир Карамаринов, цитиран от БЛИЦ. Кметът на Сапарева баня инж. Сашо Иванов заяви, че е страшно развалнуван от тази новина. "За нас е голямо признание да организираме най-големия форум в планинското бягане. Специално благодаря на президента на БФЛА Добромир Карамаринов, който помогна да спечелим това домакинство с авторитета, който има в световната атлетика и усилията, които положи за защита на кандидатурата ни пред ИААФ", заяви кмета на Сапарева баня инж. Сашо Иванов.
Неофициално: Заплати за миньорите от  Бобов дол след 5-ти септември. Дават им по 15 лева за професионалния празник Заплати в мините в Бобов дол ще има след  5-ти септември. Тогава се очакват преводи от фирми с които работи ТЕЦ Бобов дол при продажбата на електроенергия. Това разкриха източници от „Въгледобив Бобов дол“. От 1 юли централата бе извадена от регулирания пазар на електроенергия и работи на свободния пазар. Все пак за професионалния празник на миньора, който е на 18 август деня на успението на Св.Иван Рилски, но се празнува всяка последна събота на август, работниците в мините ще получат по 15 лева. Припомняме, че в петък 29 август миньорите от подземните рудници на „Въгледобив Бобов дол" спряха работа за 1 час  в знак на протест към действията на МОСВ и ЕСО, който спряха работата на един от блоковете на ТЕЦ- Бобов дол. Миньорите чакат  заплатата си за месец юли. Те заплашват с нови граждански протести, ако проблема не се разреши. Управителят на "Въгледобив- Бобов дол" Красимир Чаврагански е изпратил писмо до министрите на икономиката и енергетиката и на околната среда и водите, и до синдикалните лидери в КНСБ и Подкрепа.
Задържаха 20-годишен дупничанин за притежание на наркотично вещество  20-годишен дупничанин е задържан вчера от служители на полицията в Бобов дол за притежание на наркотично вещество.
Влак се запали след сблъсък с ТИР до Мурсалево/СНИМКИ/ОБЗОР Влакът Кулата – София удари товарен автомобил, паднал на релсите. Пострадали са шофьорите на ТИР-а, двама полски граждани и са братя на възраст 35-45 години. Състоянието им не е тежко. Те са закарани веднага в болница в Благоевград. Шофирал е 35-годишният Пьотър Смилак.Той и брат му Мирослав успяват да се измъкнат от камиона, като секунди след това ТИР-а е ударен от мотрисата.i395381_w470
Какви оръжия и автопарк са притежавали братя Галеви? 28 оръжия – пистолети, ловни пушки и карабини, кътали през годините обявените за международно издирване дупничани Пламен Галев и Ангел Христов. Двамата братя са любители на руското ловно оръжие. Това показва експертизата на оръжейната колекция на Ангел Христов и Пламен Галев, поискана от особените защитници на двамата по делото, водено срещу тях от Комисията за отнемане на незаконно придобито имущество /КОНПИ/.
В активите им са записани общо 28 оръжия – по 14 на всеки от двамата.
Пламен Галев имал 2 револвера “Смит и Уесън” и 7 пистолета – “Зиг Зауер”, “ЧЗ-75В”, “Davis” и четири от марка “Глок”. В колекцията му влизат и 3 ловни карабини – “Сайга МЗ ЕXP-01”, “Сайга MK-03” и “Медвед-3”, която по фактури е най-скъпа. За нея Пламен се е бръкнал с 2300 лв.
Най-скъпият му пистолет е 1750 лв., а най-евтиният – 285 лв. Според експертите за оръжие Галев е дал общо 14 617 лв.
galev_hristov-1Ангел Христов пък похарчил за въоръжение още повече – 18 387,50 лв. Половината от парите отишли за 5 карабини, сред които пушка и няколко ловни карабини, сред които "Тигър", струваща 60 000 рубли. Перлата между карабините обаче е “Хеклер и Кох”, калибър 223, купена срещу 3925 лв. Другите пари Ангел Христов-Геле пръснал за късо огнестрелно оръжие – 7 пищова и револвер, както и около 1000 лева за муниции.
"Това, което трябва да се знае, е, че тези оръжия никога не са били тяхно притежание по едно и също време. Купували са и са продавали оръжия, като в момента нито едно от тях не е налице", казаха експертите от КОНПИ, явяващи се по делото в Кюстендил.
От Комисията преследват още имоти на братята в дупнишкото село Ресилово, банкови сметки за над 800 000 лв., дялове в 15 фирми, автомобили, мотоциклети и даже една яхта.
Освен това от КОНПИ настояват да се обяви за недействителна сделката за учредяване на право на строеж на две триетажни къщи с басейн, зала за тренировки и фитнес в т.н. "имение в Ресилово".
Искът на Комисията е за общо 4 250 189,12 лв. – на толкова е оценено придобитото от семействата на двамата бизнесмени имущество за 25 години назад.
Комисията е проверявала имуществото на Пламен Галев, Ангел Христов и съпругите им Емилия и Радмила за времето от 13 август 1987 г. до 13 август 2012 г.
Ответници по делото са още три дружества, регистрирани на Сейшелските и Вирджинските острови – “Ем Пи Ви Трейдинг”, “Пи Ей Джи Норд Адамс” и “Макса лимитид”. Ангел Христов и Пламен Галев са представители на първите две фирми, на третата представител е счетоводителката им Христинка Ангелова.
Макар и въоръжени "до зъби", дупнишките братя са впечатлявали повече със своя автопарк, казаха запознати с описа на имуществото им. За следващото заседание на Кюстендилски окръжен съд, насрочено за март месец, се очаква да бъде готова експертизата на автопарка им. През годините Галеви сменили 20-ина луксозни автомобила, чиято обща стойност надхвърля 667 000 лв. Девет от колите се водели на името на двамата, а останалите – на една от фирмите им, регистрирана на Сейшелските острови.
Преобладавали са марките “Ауди” и “Мерцедес”. Част от колите обаче вече са отчуждени, други са продадени, а един спортен “Мерцедес 124”, купен навремето за 10 955 110 недоминирани лева (10 955,11 нови лева), е дарен, показват документите на КОНПИ.
Затова комисията е предявила иск и за пари от продажбата на автомобили. Срещу Пламен и Емилия претенциите са за стойността на зелено “Ауди А6”, “Фолксваген Голф”, мотоциклет “Харлей Дейвидсън” и джет за сняг “Ямаха”, с който семейството разполагало през пролетта на 2005 г.
От исковата молба до съда става ясно, че през банковите сметки на семействата на двамата съратници са минали общо 799 573 лв. и 520 долара. Ангел Христов имал над четвърт милион в 7 сметки в три банки, а жена му Радмила – 69 984 лв. Останалите пари били по сметки на Пламен Галев, се уточнява в документите по делото. Част от тях били на срочен влог във валута в клонове на две банки.
Не е ясно обаче колко точно струва прочутото имение на Галеви в Ресилово. По документи то се води на фирма, регистрирана в Кипър, а после прехвърлена на Сейшелите. Проучванията показват, че от 1998 до 2005 г. в резултат на серия от сделки братя Галеви са придобили земя в местността Зад чифлико в Ресилово.
Селото е в границите на община Сапарева баня, която се слави с най-горещия гейзер в континентална Европа. В Ресилово Галеви са купили три поземлени имота и 10 парцела земеделски земи, част от тях 6-та категория.
Комисията за незаконно придобито имущество иска да се обяви за недействителна сделка за инвестиция върху имотите. С нея Ангел Христов и жена му учредяват право на строеж в полза на “Пи Ей Джи Норт Адамс”, представлявана от Ангел Христов и Пламен Галев, върху собствения им недвижим имот от 805 кв. м в Ресилово.
Фирмата е регистрирана през май 2000 г. от кантора в Кипър с трима управители – Христов, Галев и Михаил Оков. Същия месец те подават оставка и управители стават мъж и жена с фамилия Димитриади. Месец по-късно е подадена молба за регистрация на дружеството от едно физическо лице и адвокатска кантора. В началото на юни 2000 г. дружеството получава разрешение за извършване на международни операции. Издават му се 1000 оригинални акции, с които се правят сделки.
До процеса за отнемане на незаконно придобито имущество се стигна, след като прокуратурата успя да осъди братя Галеви по дело за организирана престъпна група и за рекет. Двамата станаха обвиняеми през януари 2009 г. Галев бе подведен под отговорност за това, че е образувал и ръководил въоръжена група за рекет, а Христов, Апостол Чакалов-Тоци и Владимир Ангелов-Стъклето бяха посочени като участници във формированието.
На първа съдебна инстанция братя Галеви бяха оправдани, но втората – Софийският апелативен съд, ги призна за виновни и ги осъди на затвор. Върховният касационен съд (ВКС) намали наказанията – даде 4 г. на Христов и 5 г. на Галев, и разпореди част от имуществото им да бъде конфискувано. Преди да чуят решението на върховните магистрати, на 9 май 2012 г. Пламен Галев и Ангел Христов изчезнаха и бяха обявени за международно издирване.
Напук на слуховете, че се знае къде са, бившите барети са потънали сякаш вдън земя.
Спецпрокуратурата обвини задочно издирваните с червена бюлетина на Интерпол братя Галеви като тартори на група, извършвала банкови преводи в чужбина чрез фалшиви документи. Делото за пране на пари започна след съвместно разследване с ФБР. Групата действала от януари 2003 г. до края на 2010 г. в София и Дупница. Парите, за които се предполага, че са със съмнителен произход, били превеждани основно чрез 2 наши банки в сметки на фирми в Швейцария, Канада, Литва, Латвия, Обединени арабски емирства, Великобритания, Британски Вирджински острови, Кипър, Сейшелите и Китай. Официално причината били договори за купуване на мерцедеси втора употреба. Такива коли обаче не пристигнали у нас.
Според прокуратурата за 8 г. с помощта на счетоводители и други подставени лица – куриери, Галеви успели да изперат над 35,5 млн. лева.
Дупнишки ученици и учители от СОУ „Св. П. Хилендарски” и Арт ателие “Дон Кези” с награди от национален конкурс Ученици от СОУ „Св. П. Хилендарски”-Дупница и Арт ателие “Дон Кези”, бяха наградени за представянето си в 9-ят Национален конкурс „Куба – далечна и близка”. В раздел: „Поезия“ на 3-то място бе класиран Георги Йорданов – 17 годишен от , СОУ „Св. Паисий Хилендарски“. В раздел „Творби на испански език“ отличие получи Георги Шумарски от 11 б клас, СОУ „Св. Паисий Хилендарски“, а в раздел „Рисунки“ възрастова група 9 – 12 клас на 1 място бе класирана Елена Кацарска – 12 клас, Арт ателие “Дон Кези”. Наградени учители – консултанти: Елена Марулевска – Арт ателие “Дон Кези”, Наташа Тодорова – СОУ „Св. Паисий Хилендарски“. Тържествената церемония и награждаването се състоя в Националния дворец на децата. Мото на конкурса бе „Героите на Куба“ и „55 години от установяването на дипломатически отношения между Република България и Република Куба“.
Мъж заплаши да скочи от покрива на къща в Дупница Мъж от Дупница се качи на покрива на къща и заплаши да се самоубие. Домът му се намира близо до дупнишкото училище "Неофит Рилски", съобщи struma.bg. Случката се е разиграла днес следобяд като съседи са видяли, видимо пияния мъж, да се качва на покрива. Те веднага се уведомили полицията и спешна помощ, които са пристигнали на мястото. Според разказа на очевидци, мъжът с инициали М.В., под въздействието на алкохола е бил силно афектиран и е отправил неприлични думи към всички присъстващи. Все пак, инцидентът е завършил благополучно, след като негови приятели и полицейски служители са го убедили да слезе от покрива на къщата.
От Община Дупница погнаха фирмата по снегопочистването Незадоволително е почистването, а на много места дори липсва, не се опесъчават улиците… Това е констатацията на Община Дупница след извършената проверка в града и селата. Сигнално писмо е изпратено преди минути до фирмата спечелила процедурата за снегопочистване – "Нивел строй" ЕООД,гр.Брезник, информират от пресцентъра. "След приключилата проверка от страна на Община Дупница е установено "че почистването не е задоволително, а на много места дори липсва, което е в противоречие с договорените отношения. Не са спазен и не се спазват множество разпоредби на договора. Не се опесъчават улиците и прочие, като всичко това доведе до много опасности за придвижване на МПС. Напомняме, че при неизпълнение на задълженията са предвидени санкции", се казва в част от писмото до Венцислав Руйков-Управител на фирмата, цитирани от кметството. От Община Дупница настояват в писмото си незабавно да се предприемат нужните действия.
НА 22 МЕТРА! Огромен трибагреник ще „загърне“ Дупница Огромен трибагреник да се вее над Дупница, това ще поиска за разрешение от съветниците кметът на града инж. Методи Чимев, информират от пресцентъра. Темата ще бъде разисквана на предстоящата сесия на местния парламент идния петък – 5 септември. Отредено е и мястото – една от най-високите точки в района над “Ловен дом”. “По този начин ще има видимост, както от целия град, така и на километри от преминаващите по Е-79. На 22 метра височина ще бъде окачен родния трибагреник. Символиката е само една “България за всички и над всички”. Надявам се, идеята да се реализира и да успеем да го издигнем на 19 октомври, когато е празникът на Дупница”, обясни намерението си инж. Чимев.
Дупнишките гладиатори с три титли от Словения и 16 медала от Купа София Трима дупничани станаха шампиони с националния отбор на България на Балканското първенство по таекуан-до проведено в словенския град Марибор. Със златни медали се окичиха Митко Джорджев, Луиза Захариева и Виктория Константинова. Ивона Цинцарска също бе много близо до златото, но отстъпи с 0:2 точки на полуфинала и остана с бронзово отличие. Дупничани бяха водени от Теодор Георгиев, който не взе участие като състезател, а се изявяваше като треньор. На турнира „Купа София“ дупничани също се представиха отлично след като спечелиха 4 златни, 4 сребърни и 8 бронзови медала. В отборното красиране СК Гладиатор се нареди на 2-ро място.10710918_602122623243678_9082749540554680930_n 10645324_602122606577013_666608431970568009_n 10712752_601568333299107_1104206203953229420_n
В Италия Марек прегази и лидера в класирането за 6-та си поредна победа Българският и дупнишки Марек Сеграте е хит в първенството на  Seconda Categoria GIRONE. От началото на годината Марек няма загуба, като в този 23-ти кръг момчетата на старши треньора Асен Арсов прегазиха и лидера в класирането Пацуоло Калчо. Отборът на Марек победи с 2:0 въпреки откровено тенденциозното съдийство. От клуба се оплакаха от италианския рефер, който според тях се е опитал да подкрепи противника.
Цветан Соколов: Поздравявам момчетата, „Марек Юнион-Ивкони“ е №1 в България Волейболният ни национал Цветан Соколов поздрави играчите на "Марек Юнион-Ивкони" за третата поредна титла в шампионата. Любимецът на българските фенове тръгна за световния волейбол именно от Дупница и не скри, че е радостен от златните медали на бившите му съотборници. "От първата финална среща гледах малко, но вторият мач го изгледах целия. Стисках палци за момчетата и се радвам, че успяха да победят. Напълно заслужаваха титлата. "Марек Юнион-Ивкони" е номер едно в България и го доказа по безапелационен начин. Политиката с налагане на млади състезатели и проявеното търпение е правилната политика", коментира пред zadupnitsa.com Соколов. "Веднага след награждаването звъннах на Найден Найденов, за да му честитя и да поздрави момчетата. Аз съм убеден, че цяла Дупница се гордее с тях и има защо-цяла година без загуба, а и нито един загубен гейм при гостувания е уникално постижение. С родния си клуб не станах шампион, но един ден ще се върна и ще вдигна титлата с екипа на "Марек Юнион-Ивкони". Просто няма как, задължително е. С някои от момчетата ще се видиме в националния отбор, а кой знае, догодина може и да сме съперници на игрището с някои от тях. Искренно им го пожелавам", допълни Соколов.
УТРЕ! Затварят за 4 часа преминаването през Градската градина в Дупница За 4 часа ще бъде затворен подстъпа за движение на автомобили по направлението Горна махала – жк. "Бистрица" през Градската градина утре, информират от пресцентъра на кметството. От 9 до 13 часа ще бъде затворена ул. "Кокиче" във връзката й с ул. "Христо Ботев" (при нафтоколонката) поради ремонтни дейности на газопреносното дружество. Движението по направлението Горна махала – жк. Бистрица и обратно ще става през кръговото кръстовище и по ул. "Хан Крум".
Яка финансова тесла заради изкопните дейности по улиците на Дупница Яки санкции ще отнесе газоразпределителното дружество "Рила газ" от Община Дупница. 5 акта ще бъдат съставени на фирмата извършваща дейностите по ”Газоразпределителната мрежа ІІ етап“ в Дупница, информират от пресцентъра. Комисия от кметството направи проверка на възстановителните работи след извършените строителни дейности, като констатира редица нарушения. Констатациите са различни и обхващат 25 улици – невъзстановени тротоари, нефугирани тротоарни настилки, непочистен остатъчен инертен материал, неизвозена земна маса, пропадане на асфалтова настилка или недовършено асфалтиране.
Отец Георги Паликарски подкара мощен мотор Архиерейският наместник на Дупнишка духовна околия отец Георги Паликарски предизвика истински фурор на Мотосъбора в Дупница, след като подкара мощен мотор. Веднага след официалното откриване на събора и отслужения водосвед за здраве, отец Паликарски под мощните аплодисменти на рокерите яхна машината и направи кръг около сцената. Самият отец заяви, че на младини е обичал мотоциклетите и за него е предизвикателство да се качи отново на един от тях. Машината е собственост на дупничанина Антонио Кирилов и е една от най-атрактивните на мотосъбора организиран от "Неразделни братя".
Пешеходна пътека в Джерман създава опасност за живота на хората От Община Дупница изпратиха днес сигнално писмо до Областно пътно управление във връзка със сериозна грешка на пътното платно в Джерман, информират от пресцентъра на администрацията. На мейла на кмета инж. Методи Чимев, наблюдателни жители са подали сигнал за неправомерно поставена пешеходна пътека на главен път Е-79. "Искам да благодаря на хората, които изпратиха сигнала придружен със снимки, защото наистина при сегашната ситуация се поставя под риск живота на пресичащите от жп спирката. Разпоредих проверка и от нашия отдел "Транспорт" потвърдиха за неправомерното й изграждане.
„Солени“ глоби за бране на липа в Дупница и за кражба на цветята по улиците Кметът на Община Дупница инж.Методи Чимев издаде заповед, с която се забранява брането на липов цвят и увреждането на декоративна растителност в озеленените площи в Дупница до приключване на цъфтежа, информират от пресцентъра на кметството. На нарушителите ще се съставят актове от 50 до 5 000 лева.
Причина за включването на декоративната растителност в заповедта, са зачестилите посягания към тях, особено на тези, които в момента се садят по проекта "Зелена и достъпна градска среда".
При ползване на лечебните растения за стопанска дейност в площите, съгласно Закона за лечебните растения, нарушението се наказва с глоба до 5000 лева. При ползване на лечебни растения по начин и със средства, които водят до увреждане на находищата им, глоба до 3 000 лева или с имуществена санкция до 5 000 лева.
За изпълнението на заповедта ще съблюдават РУ на МВР-Дупница и Контролно звено на Община Дупница.
През миналата година Контролното звено е съставило 14 акта на нарушители с наложени финансови санкции в размер на по 50 лева и конфискация на набраната липова маса. Сериозен брой нарушители е заловила и полицията.
Завишени премии в Германея за победата над Места Футболистите на Германея Сапарева баня бяха изненадани приятно вчера от новината, че ще получат завишени премии за победата с 1:0 при гостуването на Места Хаджидимово. Най-вероятно бонуса ще бъде раздаден преди неделния мач със Струмска слава Радомир. "Момчетата заслужават подобна награда, имахме нужда от такава победа, защото сега вече работим по-спокойно" заяви старши треньора Борис Кръстев. Наставникът добави, че е доволен от физическата кондиция на завърналия се в отбора Боби Кралев. " Кралев се старае много в тренировките и ако така продължава ще разчитам на него в неделния мач срещу Радомир" допълни Кръстев. Двубоят със Струмска слава е пряк сблъсък за оцеляване във В-Югозападна футболна група и ако Германея спечели ще улесни задачата си до края на първенството.
Неизвестен откри стрелба в общежитие на университет в Южна Каролина Стрелбата се разигра в град Оренбург в Южна Каролина. Полицията все още издирва неизвестния стрелец. Всички студенти в общежитието са посъветвани да не го напускат. При стрелбата е пострадъл един студент, който е настанен в болница. В университета се обучават над 3000 студенти.
Изпълкомът на БФС се събира утре решават за лицензите на отборите На 3 юни, вторник, от 14:00 часа в сградата на Българския футболен съюз ще се проведе редовно заседание на Изпълнителния комитет. Ще се обсъждат и гласуват промените в нормативните документи за сезон 2014/2015. Тогава ще стане ясно и кои отбори ще получат лиценз за новия сезон.
Рилският манастир вече е обект с национално значение На свое редовно заседание вчера служебния кабинет на  професор Близнашки обяви Рилския манастир и землището му за обект с национално значение по смисъла на Закона за устройството на територията. Решението ще подпомогне да бъде опазено културното наследство на Светата обител, както и развитието на територията, на която е разположена, пише на официалния сайт на Министерски съвет.
И съветниците от ГЕРБ „За“ проверка на обществените поръчки в Общината Икономическата комисия към Общинския съвет ще прави проверка на всички поръчки по европейски проекти от началото на този мандат. Това са решили всички членове на свое заседание, включително и съветниците от ГЕРБ участващи в нея. За решението на членовете й, обаяви нейния председател Владимир Владимиров по време на гостуването си в предаването "На фокус", като целта е да се добие максимална прозрачност. "Разбира се, че ще им предоставим всичко, което искат. Очевидно има някакво недоверие от страна на част от общинския съвет към работата в общината, така че нека се убедят как се работи. По всеки проект ни проверяват постоянно и се гледа всичко до запетайка, и както виждате досега сме изрядни. Но нека да проверят и съветниците. А защо не се поинтересуват за поръчките и преди това", коментира заместник кмета на Общината Красимир Георгиев.
ВИДЕО/СНИМКИ от блокадата на Е-79 край Дупница. 100 души потеглиха за протест в София Над 100 човека заявиха, че веднага потеглят за София, за да се включат в протеста пред сградата на ЦИК, който ще започне в 14 часа днес. Мнозина бяха изразили съмнение, че блокадата на Е-79 ще привлече много хора, но в крайна сметка се видя, че дупничани не са пасивни и свободолюбивият им дух е все още жив.
Два снаряда са изстреляни към сградата на македонското правителство в Скопие Два снаряда били изстреляни снощи към 23.00 часа, предаде телевизия Алфа. Според неназовани източници на телевизията нямало пострадали. Няма и информации за нанесени материални щети. МВР на Македония потвърди информацията на медиите, че са били изстреляни два снаряда към сградата на правителството в Скопие, предаде агенция Макфакс. В 22.00 часа /местно време/ полицията е получила сигнал, че били чути детонации в района на правителството. След няколко часа снарядите били открити. Те са били забити във фасадата на сградата – единият в източната страна, а другият в покрива на сградата. Все още не е ясно какъв тип снаряди са били изстреляни към сградата на правителството в Скопие. Това е съобщил говорителят на МВР Иво Котевски, предаде електронното издание НОВА. Котевски е заявил, че все още няма информация как са били изстреляни снарядите. Разследването продължава, а се очаква по-късно МВР да даде повече информации, посочва изданието. В сградата на правителството не били изстреляни снаряди, а куршуми с голям калибър. Това съобщи македонското електронно издание МКД, като се позовава на МВР. Според изданието предполага се, че куршумите били изстреляни от района на Скопското кале, от другата страна на река Вардар, населена предимно с албанско население. Полицията все още разследвала случая. Това е втори случай на обстрелване на македонското правителство. През 2007 г. две гранати бяха изстреляни към сградата. Инцидентът стана на 6 август 2007 г. 30 минути след полунощ. Те обаче са паднали на пътя, недалеч от посолството на Япония. Говорителят на правителството Ивица Боцевски окачестви инцидента като терористичен акт, а целта е било правителството./Фокус
За 3 дни временно променят движението в „Развесена върба“ Временна организация на движение в района на жк. "Развесена върба" на ул. "Николаевска" в Дупница е въведена от днес до сряда. Участъкът между двете спирки на ул. "Николаевска" ще бъде ремонтиран по проект "Зелена и достъпна градска среда", включващ изграждането на островчето и тротоарната част. Това налага използването само по една пътна лента и в двете посоки. Местостоянката на такситата ще бъде изместена за тези три дни в пространството пред р-нт "Македония".
След 14 победи и 1равенство тази пролет, Марек Сеграте завърши трети в Categoria GIRONЕ в Италия Българския и дупнишки Марек Сеграте завърши трети в Seconda Categoria GIRONЕ и сега отива на бараж за влизане в по-горна група. Марек се превърна в хит през пролетния дял от първенството и успя от 10-та позиция да се изкачи до 3-то място, като е с реални шансове за спечелване на промоция за по-горна група. През пролетта момчетата на старши треньора Асен Арсов записаха от 15 мача 1 равенство и 14 победи. В последният 30-ти кръг Марек победи с 4:2 Аусония. Резултата откри бившият играч на Марек и Германея Робертино Атанасов, който технично прехвърли вратаря на гостите. Лъчезар Георгиев покачи на 2:0. В началото на второто полувреме Марек стигна и до трето попадение. Гостите върнаха един гол, но отномо Лъчезар Георгиев отбеляза за 4:1. Минути преди края гостите от Аусония, вкараха още един гол за крайното 4:2.