Волейбол  Купа Италия  Пиаченца – Вибо Валентиа ДИРЕКТНО ТУК + ПРОГНОЗА Четвъртфиналите от турнира за Купата на Италия ще се изиграят днес. Мачерата – Кунео, Перуджа – Верона, Трентино – Модена и Пиаченца – Вибо Валентия. Двубоят който предлага zadupnitsa.com е този на Пиаченца. Отбор който феновете в Дупница добре познават от срещите с Марек Юнион-Ивкони в Шампионска Лига, където тима се класира за Плейоф 6. През миналата година Пиаченца отпадна именно на този етап от надпреварата след загуба от Модена, а Вибо Валентия се класира за полуфинал след успех над Кунео. В турнира според регламента се играе един мач. В класирането на Серия А1 Пиаченца е 2-ри, а Вибо 9-ти.
В Дупница не е откривана детска градина от 40 години От 40 години на територията на община Дупница не е откривана детска градина. Това стана ясно от проверка в общинската администрация по повод предстоящото официално откриване на 1-а детска градина. Това ще стане в петък от 11 часа, когато кмета на града ще пререже лентата. Последната забавачка строена в града е 7-а детска през далечната 1970 година.
„Сова Харис”: При избори днес БСП с 96 депутати, ГЕРБ – 74 Ако изборите бяха днес, БСП ще получи 21,3% от гласовете и ще разполага с 96 народни представители. ГЕРБ получава подкрепата на 16,3% от избирателите и ще има 74 депутати. Това показва социологическо проучване на агенция „Сова Харис", публикувано във в. "Преса". То е направено през 21-27 ноември сред 1000 души.
И ОУ „Христаки Павлович“ ще се отоплява на газ, от утре Газта ще потече от утре и в още едно учебно заведение на територията на оgazificirбщина Дупница, информираха от пресцентъра. ОУ “Христаки Павлович” ще се отоплява от този зимен период с газ. Към настоящия момент на същото отопление са още три детски градини – 6-а и 7-а както и бижуто 1-а детска “Мечта”, която бе открита преди месец. “Разходите ще намалеят чувствително както за Общината, така и за бюджетите на детските заведения. Това от своя страна дава възможност да се разходват тези т.нар. икономии за други подобрения. Продължаваме в тази насока на работа и се надявам че до 2-3 години всички учебни заведения ще успеем да ги газифицираме”, коментра заместник кмета по социалните дейности Крум Милев.
Преди мача с Марек Юнион-Ивкони тази събота, Пирин Разлог привлече национал Волейболният клуб Пирин (Разлог) стяга сериозна селекция за новия сезон в Националната волейболна лига и днес обяви привличането на още един класен състезател. Това става само броени дни преди началото на Суперлигата и срещата в събота в Сливница с Марек Юнион-Ивкони. Национала Александър Симеонов от Левски вече се присъедини към Пирин. Той е четвъртото ново попълнение, като идеята на разложани е през този сезон да се класират в топ 3. Миналия сезон те останаха в елита на българския волейбол с допълнителни баражи, което наложи стягане на редиците. От наем в КВК Габрово се връщат Костадин Гаджанов и Йордан Желязков, а четвъртото ново попълнение е диагонала Венцислав Тодоров от Лукойл-Нефтохимик (Бургас). Част от първия отбор става и Дафин Коцеков, който досега беше в старшата възраст, съобщава Sportal.bg Сериозен ремонт на зала "Септември" беше направен това лято с финансиране от общината, а последното подобрение е пълната подмяна на осветителните тела.
Кръстникът на българската мафия – Иво Карамански Иво Александров Карамански – Кръстника е сочен за един от най-силните подземни босове на България. Приживе той е съсобственик на застрахователното дружество „Корона инс“ и има участие в още ред фирми, занимаващи се с разнообразна дейност като застраховане, развъждане на моруна, производство на кетчуп, производство на дини, валутна търговия и други. Има богато криминално досие и неколкократно лежи в затвора по различни обвинения.
Община Дупница погаси предсрочно задължения за над 1 млн. лева  Община Дупница погаси предсрочно задълженията си в размер на 1 067 708 лева към Фонд „Енергийна ефективност“, съобщиха от пресцентъра на кметството.
Местата за търговия с мартеници в Дупница насвършване от сега Огромен наплив от търговци на мартеници в Дупница отчетоха от администрацията на Общината. Петната за продажба на мартеници в Дупница са почти изчерпани, съобщиха от пресцентъра на Община Дупница. Най-любопитното е, че това са и първите официално заведени документи в деловодството за тази година. Около 30 са подадените до момента заявления, а 52 са петната с обща площ 92 квадрата за разполагане на маси. Цената на един квадратен метър е 2,50 лв с ДДС.
Десетки смелчаци от Дупница ще скочат утре в ледените води за Светия кръст на Богоявление Със света литургия, отслужена от Архиерейският наместник на Дупнишка духовна околия отец Георги Паликарски и тържествен богоявленски водосвет в Катедралния храм „Свети Георги Победоносец” в Дупница ще започне програмата за Йордановден – 6 януари. С шествие богоявленският кръст ще бъде занесен до „Наковия мост“ където  в 11,30 ч. ще бъде хвърлен в ледените води на река Джерман. Миналата година над 2 000 дупничани дойдоха да видят хвърлянето на кръста в студентите води на реката. Атракцията бе изключително голяма, имаше и много желаещи да хванат разпятието но тогава 6-ти януари се оказа необичайно топъл за сезона и затова броят на гражданите, дошли да наблюдават църковния ритуал бе голям. Утре обаче ще бъде един от най-студените дни през тази седмица, като температурите около обяд няма да надхвърлят минус 2 градуса. През 2014 година повече от 20-ина човека се хвърлиха да извадят кръста, като след едноминутно търсене, 21-годишният Светлин Михайлов го намери.2014-01-06-11.50.49-1024x768
ОКОНЧАТЕЛНО! Бившата касиерка на ЦКБ в Дупница влезе за 3 години в затвора Бившата касиерка на Централна Кооперативна Банка в Дупница Даниела Колчакова е влязла ефективно в затвора. Тя ще търка наровете в продължение на 3 години и вече е излежала 6 месеца от присъдата си, научи zadupnitsa.com.
Тежък инцидент! Влакът София-Бургас излезе от релси! ОБНОВЕНО Тежък инцидент с влакова композиция на бързия влак София – Бургас е станал в района на ж.п. гара „Калояновец”, област Стара Загора. Това съобщиха от пресцентъра на МВР. По първоначална информация композицията е дерайлирала. Към мястото на инцидента са изпратени екипи на Спешна помощ, полиция, пожарна безопасност и защита на населението.
Мелето с рязаните гуми в Дупница, може да е заради борчове! Автомонтьорът Стоян Михайлов е мъжът с разбитата челюст, който лежи в болницата в Дупница след тежък побой. Той е пребит от 25-годишния дистрибутор на кафе Мирослав Василев, който го спипал да реже гумите на трите му коли в квартал „Бистрица“ в Дупница, съобщава struma.bg. Оказа се, че целият екшън се е разиграл заради неплатени дългове.Около 20 ч. в понеделник Мирослав и приятелката му чули шум пред блока. Мирослав видял, че 50-годишният Стоян Михайлов реже гумите на автомобилите му с нож. Изскочил навън и го подгонил. Настигнал го и в този момент Стоян Михайлов се опитал да се брани с нож в ръка. Това вбесило Мирослав и той го ударил няколко пъти с юмрук в лицето. Някой от живеещите в блока позвънил на тел. 112 и на място пристигнала линейка от Спешен център – Дупница и полицейски екип. При огледа полицаите установили, че Стоян Михайлов е срязал 9 гуми на трите автомобила – една „Ланчия“ и два „Фиат“-а, собственост на Мирослав Василев. Приятелката на Мирослав днес беше намерена в апартамента им и заяви пред репортер на Струма, че той е на работа и няма никакви взаимоотношения със Стоян Михайлов. Стоян Михайлов заявил пред полицаи, че ремонтирал автомобил на Мирослав и той не му се издължил. Затова прибягнал до наказателната акция да среже гумите на автомобилите му, които са паркирани пред блока, в който живее. снимка struma.bg
Иво Паргов: Бъбрека ли да си продам, за да пуснат Марек в „А“ група ?! Големите ги е страх от нас Изпълнителният директор на Марек (Дупница) Иво Паргов не е на себе си, след като стана ясно, че Българският футболен съюз няма да позволи на отбора да играе в "А" група. Разбира се, надежда има, защото дупничани могат да обжалват това решение пред Апелативната комисия. Срокът е две седмици. Шампионът на "Б" група спечели промоция в елита с 8 точки пред втория Хасково, който също не бе допуснат при майсторите. 



"Съкрушен съм, тази сутрин ни информираха. Все още не съм разговарял с кмета инж. Методи Чимев. Очаквайте утре становище. Толкова труд и лишения… Силните на деня решават съдбата на другите. След среща с кмета и президента на клуба ще мога да кажа повече. Как да се обърна сега към момчетата, които спечелиха първото място по категоричен начин? Пак ли да се борим? Няма смисъл! Жалко е, че толкова футболен град няма да играе в "А" група – насилствено. 



Казват, че ни липсва стадион и финансиране. Как да нямаме съоръжение, като след края на сезона дори започнахме ремонтни дейности. И в момента съм тук и се работи. Освен това за първите няколко кръга можехме да заявим Перник или Благоевград. Значи на Локомотив (София) се позвоялва да обикаля шест месеца София, а ние не можем да играем в "А" група. Не искам да бъда краен. Ще се опитаме да реагираме, но това решение беше предизвестено. Подсказваха ни, че не сме желани. Ние обаче се биехме във всеки мач. Моят отбор бе с класи над другите. Точковият актив говори. Но явно други решават, богатите казват какво да се случва. Сигурно ги е страх от нас", обясни Паргов силно афектиран от решението на централата. 



"Утре можем да изтеглим всички работници. Имахме желание с влизането да подобрим базата. Но съдбата ни е решена. Казвам ви, дори в момента съм на стадиона и се работи. Но ни заявиха, че сме бедни, не че не сме достатъчно добри. А работим по селекцията, преговаряме за треньор на тима. Сигурно трябва да продам някъде бъбрек, за да ни допуснат. Жалко е, много е жалко. Сега не знам какво ще се случи, всичко се обърка за един миг. Нямам надежда. Нека обаче да преспим и утре, като се срещнем с кмета и президента, ще мога да кажа повече", каза още Паргов. 

СВЕТОСЛАВ КОСТАДИНОВ/БЛИЦ
Рилският манастир вече е обект с национално значение На свое редовно заседание вчера служебния кабинет на  професор Близнашки обяви Рилския манастир и землището му за обект с национално значение по смисъла на Закона за устройството на територията. Решението ще подпомогне да бъде опазено културното наследство на Светата обител, както и развитието на територията, на която е разположена, пише на официалния сайт на Министерски съвет.
Дупнишките роми се веселиха на Банго Васил  Ромската Нова година беше празнично отбелязана в Дупница.
РЕШЕНО! „Марек Юнион-Ивкони“ се мести в Сливница Волейболният шампион на България при мъжете "Марек Юнион-Ивкони" се мести в Сливница от новия сезон. Решението е окончателно, след като вчера мениджърът на дупничани Людмил Найденов имаше финални разговори с кмета на града Васил Стоилков. Клубният началник потвърди за трансфера по оста Дупница-Сливница. "Да, разбрахме се с г-н Стоилков и от новия сезон ще играем в чисто новата зала на града. Радостното е, че в лицето на г-н Стоилков срещаме пълно разбиране и най-вече желание от негова страна да развива този спорт и в Сливница. Разбира се, че ще му помогнем за това", коментира пред zadupnitsa.com Найденов. "Залата е много хубава с капацитет за над 1200 зрители. Има някои неща, които още трябва да се доставят и допълнят в съоръжението, но всичко сме уточнили с г-н Стоилков, така че проблеми няма да има. В Сливница забелязах, че местните обичат много спорта и се надявам на подкрепа от тяхна страна през новия сезон", допълни бившият национал.
Мая Манолова и Ангел Найденов вдигат сватба тази година! Мая Манолова възнамерява да сключи граждански брак с Ангел Найденов до края на годината. Информацията за празничната вест дойде от ново предаване в телевизионния ефир. Именно там в „Мармалад“ по БТВ червената фурия обяви намерението си да стане официално семейна.В ефира на предаването Манолова разкрие и други тайни от личния си живот. Тя например показа жълтата рокля, с която била облечена, когато пленила съпартиеца си в БСП Ангел Найденов, който бе министър на отбраната в кабинета на Пламен Орешарски. Червените „Ромео и Жулиета“ не са избрали датата, но сватбата ще бъде през зимата. Тъй като и за двамата ще е втори брак, Манолова ще спази традицията и няма да е в бяло. Не е решила още какво ще облече, отсега е наясно само, че месец по-рано ще е на диета.
Представители на фирми се изпокараха за 30 млн. лева от обществена поръчка в Дупница  Процедурата по отварянето на ценовите оферти по обществена поръчка с предмет „Реконструкция, модернизация и разширение на градска пречиствателна станция за отпадни води – гр. Дупница и доизграждане на канализационна мрежа“ бе белязана от скандали.
Дупница отбеляза  Деня на народните будители с поднасяне на цветя на паметника на Христаки Павлович С поднасяне на цветя на паметника на Христаки Павлович-Дупничанина бе отбелязан Деня на народните будители 1-ви ноември в Дупница. С приз „Будител на годината“ бяха отличени Снежана Дикова, Стефан Чавеев, Илия Давчев, Василка Борисова, Елена Марулевска. 20141101_110528
ЧИТАТЕЛИТЕ СНИМАТ! Нагли шофьори в Дупница (СНИМКИ) Наглостта да паркираш на забранено място е сякаш вродено на българина. Особено в Дупница, въртящите геврека са повече от нагли и не се съобразяват с никой и нищо. Дори и когато им бъде направена забележка, те продължават да проявяват непукизъм, наглост и дебелоочие. Арогантността, разбира се върви ръка за ръка с всички по-горе описани "добродетели".
От 16 загинали през 2014 по пътищата на областта-11 са на територията на РУ-Дупница През 2014 година на територията, обслужвана от ОД на МВР Кюстендил, са регистрирани общо 506 пътно-транспортни произшествия, от които 108 са тежки с 16 убити и 127 ранени граждани. В сравнение със същия период на  2013 година – общият брой произшествия е с 19  повече, тежките ПТП са с 5  по-малко, убитите са 9 повече, а ранените с 8 по-малко, сочи анализ на сектор " Пътна полиция" при ОД МВР- Кюстендил.
На празника на Свети Харалампий дупничани отнесоха в домовете си осветен мед  Дни наред през изминалата седмица дупничани купуваха бурканчета с мед и с вяра и надежда ги отнасяха в двата църковни храма „Св. Георги Победоносец“ и „Покров на Пресвета Богородица“, за да бъдат осветени на празника на Свети Харалампий Чудотворец.
Екшън на бензиностанция в Дупница! Служител преследва автокрадец отказал да плати и горивото Екшън достоен за холивудски сценарии се разигра днес около обяд в Дупница. На бензиностанцията на входа на жк „Бистрица“, около 50-годишен клиент заредил бензин за 130 лева, но когато трябвало да плати скочил в автомобила и решил да потегли, като не изчакал да бъде дори затворен резервоара. Изненаданият служител на бензиностанцията успял все пак да реагира на време и скочил на предната седалка. След кратка схватка в движещата се кола той успял да завърти волана и автомобила се забил в отсрещния тротоар до автобусната спирка. Шофьорът побягнал и успял да скочи в такси. Служителят от бензиностанцията подал сигнал на телефон 112. Оказало се, че автомобила „Опел „-Вектра е бил откраднат преди около 30 минути от село Джерман. Полицията бързо издирила крадеца, който бил от същото село. Пред униформените той разказал, че е видял паркирания Опел с ключове на таблото и решил да се повози. Според запознати мъжа е с психични проблеми. Малко след инцидента на бензиностанцията в жк "Бистрица" пристигнал и собственика на автомобила, за да си го прибере. Това обаче станало след като първо източили налятото в него гориво за 130 лева.
Волейболист на Марек Юнион-Ивкони с тежка контузия Шампионът на България Марек Юнион-Ивкони завърши първи в редовния дял от Суперлигата по волейбол и сега му предстои защита на титлата. Старши треньорът Найден Найденов обаче има да решава един немалък кадрови проблем. Вторият диагонал на отбора Михаел Манджуков се контузи неприятно на последния мач с Нефтохимик и бе заменен принудително. Манджуков ще премине утре обстоен медицински преглед включващ и ядрено-магнитен резонанс, но първоначалната диагноза сочи травма на минискуса. Възможно е волейболиста да претърпи и операция. Според специалисти тя не е сложна, но ще го извади от игрището поне за месец. Така Марек Юнион-Ивкони още в мачовете за купата на 14 и 15 март в София ще трябва да търси заместник на Манджуков. Най-вероятно ако се наложи някои от центровете ще играе като диагонал. С травма на рамото е и Мартин Иванов.
Иво Паргов: Доволен съм от проявения характер и победата на Марек СНИМКИ ОТ МАЧА  559937_646863465349812_2031896404_nВеднага след победата с 2:1 над Банско като гост, изпълнителният директор и наставник на Марек Иво Паргов сподели впечатленията си от срещата пред zadupnitsa.com.
„Марек Юнион-Ивкони“ си върна Тодор Вълчев от Турция "Марек Юнион-Ивкони" си върна Тодор Вълчев за новия сезон. Волейболните шампион бяха преотстъпили диагонала си в Турция на местния "Торул Генчлербирлиги" за една година, но развалиха сделката. Вълчев се завърна в България и от вчера започна тренировки с тима в Сливница. От турския клуб се отметнали от първоначалната уговорка и договорените плащания на състезателя, като се опитали да му намалят възнаграждението. "Да, истина е, че Вълчев се върна и ще играе при нас. Нашият клуб държи всеки един свой състезател да бъде доволен от личните си условия заминавайки в чужбина, а не да го пращаме само с идеята да вземем трансферна сума и да го оставиме да се оправя. Никога не сме го правили, това се знае от всички играчи и затова никога не сме имали проблеми с момчетата през всички години. Да, "Марек Юнион-Ивкони" ще загуби пари от провалената сделка, но все пак говорим за уважение и нормални човешки взаимоотношения. Не всичко е пари, особено когато говорим за един млад човек. На полусезона може да осъществи трансфер, ако дойде добра оферта", коментира пред zadupnitsa.com мениджърът на трикратните ни шампион Людмил Найденов.
Полицаи откриха над 1 тон нарязан тютюн в село Мурсалево  Над 1 тон нарязан тютюн са открили служители на РУП Рила в товарен автомобил „Форд“ в землището на село Мурсалево, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Ясно е кога се срещат Чимев и жителите на жк. „Дупница“ Срещата на Методи Чимев с жителите на жк. “Дупница” е вече насрочена, информират от кметството. Тя ще се състои на 13 ноември от 11 часа в сградата на общината. Повод за това са предстоящите сериозни ремонтни дейности във вторият по големина квартал в града по проект “Зелена и достъпна градска среда”. На срещата ще присъстват ръководителите на проекта, архитектите, представители на фирмата изпълнител, които ще разясняват подробно какво ще бъде направено в този квартал.
Полиция – Бюлетин 15-и декември 2013 г.  17 грама амфетамин са открили тази нощ кюстендилски полицаи у 22-годишен мъж. Проверката на л.а. Форд е извършена в района на с. Цървеняно.  От водача на автомобила И.Ю. са иззети електронна везна и пакет с бели бучки с общо тегло 17.68 грама. Видът на веществото е установен с полеви наркотест – реагирало е на амфетамин. И.Ю е задържан, по случая е започнато досъдебно производство в РУП Кюстендил.
„Москвич“ блъсна 86-годишна жена в Дупница  86-годишна пешеходка е пострадала вчера при ПТП в Дупница, съобщиха от пресцентъра на МВР.
„Производител“ на марихуана сключи споразумение с прокуратурата „Производител“ на марихуана сключи споразумение с прокуратурата и се отърва с 5-месечна условна присъда с 3-годишен изпитателен срок и глоба от 2500 лева. Л.Х с полувисше образование, старателно отглеждал в двора на къща, намираща се в с.Грамаде, обл. Кюстендил, растения от рода на конопа, а именно: 6 бр. стръка високо рискови наркотични вещества – марихуана, с общо нето тегло на листната маса 239.83 грама на обща стойност 1 438.98 лева. Освен това на 2-ри септември 2014 година при акция в Дупница в обитавана от Л.Х къща на ул“ Цар Симеон Велики” са открити в различни 6-стаи, скрити наркотични вещества на обща стойност 63 лева. Л.Х ще заплати и сторените по делото разходи в размер на 461 лева. Определението е окончателно.