Начало
Заплати в мините в Бобов дол ще има след 5-ти септември. Тогава се очакват преводи от фирми с които работи ТЕЦ Бобов дол при продажбата на електроенергия. Това разкриха източници от „Въгледобив Бобов дол“. От 1 юли централата бе извадена от регулирания пазар на електроенергия и работи на свободния пазар. Все пак за професионалния празник на миньора, който е на 18 август деня на успението на Св.Иван Рилски, но се празнува всяка последна събота на август, работниците в мините ще получат по 15 лева. Припомняме, че в петък 29 август миньорите от подземните рудници на „Въгледобив Бобов дол" спряха работа за 1 час в знак на протест към действията на МОСВ и ЕСО, който спряха работата на един от блоковете на ТЕЦ- Бобов дол. Миньорите чакат заплатата си за месец юли. Те заплашват с нови граждански протести, ако проблема не се разреши. Управителят на "Въгледобив- Бобов дол" Красимир Чаврагански е изпратил писмо до министрите на икономиката и енергетиката и на околната среда и водите, и до синдикалните лидери в КНСБ и Подкрепа.
Дупничани отново ще имат възможност да станат част от инициативата „Гергьовденски флашмоб“. Инициативата е на ФТА „Рила“, но са поканени всички ансамбли от града. Идеята е хората да се обединят и ида има много настроение. На Флашмоба ще бъде подкрепена и още една кауза : Реставрацията на средновековната църква в Червен брег „Св.Спас“, като ще бъдат събрани средства за това. Към идеята са се присъединили ансамбли от Перник, Кюстендил и Ресилово. Както е известно флашмоб е предварително запланувана и организирана масова акция, в която голяма група хора се появява внезапно на обществено място и в продължение на броени минути изпълнява някакво действие, след което се разотива също така внезапно. Флашмоб е особен вид представление, разчитащо на случайна публика.
Старши треньорът на Марек Тони Велков бе изключително разочарован от представянето на отбора срещу Ботев Гълъбово в 1/16 мач от турнира за Купата на България. Дупничани загубиха с 0:1 при гостуването си в Гълъбово и отпаднаха от надпреварата. Единственото попадение реализира Иван Винков в 43-та минута. „ Правим така някои да трупа престиж на наш гръб. Няма нищо общо с това как играем в Дупница и навън. И преди съм казвал, че това е голям проблем за нас и срещу Ботев Гълъбово за пореден път го доказахме. Дадох почивка на някои играчи, защото сме в един наш цикъл на подготовка, но явно за някои от играчите Купата не е стимул. Концентрираме се върху първенството.“, заяви Тони Велков минути след края на мача в Гълъбово.
Нови шокиращи снимки се появиха в мрежата на ужасяващия канибал, известен като „Лудото куче“, който се прочу из цял свят с това, че ряза парчета от линчуван чрез изгаряне мюсюлманин и закуси с тях в ЦАР миналата седмица. На една от снимките „Лудото Куче“, чието истинско име е Оуанджа Магльор, реже парче месо от тялото на убит мюсюлманин, чийто труп лежи на улица в столицата на ЦАР. Тялото на друг линчуван мюсюлманин лежи само на метри от пира, съобщава Блиц.Снимките са направени в неделя в Банги. Според АП, мъжете са били убити от жители на квартал Санго, които искали да си отмъстят за убийството на таксиметров шофьор, извършено ден по-рано. Двама други мюсюлмани успели да избягат благодарение на намесили се френски и африкански миротворци. Според АП, Магльор не е участвал в екзекуцията на мюсюлманите, а се е появил когато вече те били мъртви. Според източници, той е единственият човек в ЦАР, който извършва публични актове на канибализъм. Преди около десет дни канибала даде интервю пред журналист от BBC, което потресе света. Безредиците в Централно Африканската Република не спират. В страната цари пълен хаос . Западни държави обмислят изпращането на военни сили за овладяване на кризата.
Ограничава се движението на товарните МПС над 10 т по път II-62 Дупница-Самоков и III-822 Самоков-Ихтиман. Това съобщиха от пресцентъра на Агенция „Пътна инфраструктура“. Припомняме, че вчера сутринта отново тази отсечка бе затворена, като преди обяд движението бе възстановено.
„Няма камери, няма среща“, това заяви лидера на Атака Волен Сидеров пред БНТ. Неговият коментар бе по повод плануваните утре разговори с ГЕРБ. „Правилата, по които се провеждат срещите и консултациите на ГЕРБ с политическите партии от новия парламент, са еднакви за всички“. Това заяви Цецка Цачева от ГЕРБ след днешната среща с представители на ББЦ.
Неизвестен засега извършител е нападнал и напръскал в очите със спрей зам. главният редактор на в-к 7 дни спорт Владимир Зарков. Новината бе потвърдена и от шефа на вестника Юли Москов. Инцидентът е станал близо до зала Универсиада в столицата. Зарков е закаран по спешност в болница, но има сериозен проблем със зрението. На този етап не е ясен точния мотив, но най-вероятно е свързан с работата на журналиста.
Училищните лавки в две от учебните заведения на територията на община Дупница може да бъдат затворени. Това става ясно след сигнали подадени от директорите на ОУ “Климент Охридски” гр. Дупница и ОУ “Христо Ботев” в село Самораново до кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев. Директорите Илилия Близнаков и Даниела Белчева изразяват притесненията си от желанието на общинското дружество “Ученически столове”, чийто шеф е Диана Борисова да затвори лафките в тези училища. От общинския пресцентър, информират, че този въпрос със сигурност ще бъде коментиран по време на сесия на Общински съвет-Дупница, когато се гледа и финансовия отчет на дружеството.
Цветан Видински ще бъде треньор на отбора на Марек 2007 в регионална група „Рила“. Новака в групата ще разчита основно на свои футболисти от юношеската формация на школата, но ще привлече и момчета подвизавали се в тима на Крайници, а също така бивши играчи на Германея Сапарева баня. „Нямаме някакви поставени цели, но ако се класираме първи е добре. Важно е момчетата от школата да се сблъскат и с мъжкия футбол.“, коментира Борис Кръстев, който отговаря за децата в Марек 2007. Школата ще сформира и два отбора за момичета и девойки във възрастовата група 14 и 17 годишни.
39 души ще бъдат назначени към Община Дупница от 26-и май по програма „Социални помощи към осигуряване на заетост“ към Агенцията по заетостта, информираха от кметския пресцентър.
Няма струпване на вложители в КТБ, които да бързат да изтеглят парите си от клоновете на другите банки в Дупница. Както е известно, от днес 9 банки започват изплащането на гарантираните суми на вложителите в Корпоративна търговска банка. Пред касите могат да бъдат забелязани по не повече от 3-4 човека. Очакванията за опашки от притеснени дупничани не се оправдаха. Гарантираните влогове в размер на до 100 000 евро могат да бъдат изтеглени в период от 5 години. "Очевидно, дупничани не са притеснени и не реагират първосигнално, че ако днес не си изтеглят парите, няма да ги получат никога. Проблеми се създават единствено с липсата на документи у самите клиенти, поради което се налага да се връщат втори път, за да се легитимират", коментира пред zadupnitsa.com служител в един от банковите клонове.
Полицейските служителите от група пътен контрол –Дупница, показаха светкавична реакция днес. Очевидци разказаха, че само 15-минути, след като zadupnitsa.com публикува читателски сигнал за неправилно паркиране в града в района на градинката „Левски“, на улица „Раковска“1, униформените служители са били вече на мястото и са издирили водача на лекия автомобил. Началникът на КАТ-Дупница Радослав Боюклийски, заяви пред zadupnitsa.com, че на водача на лекия автомобил е съставен акт. Шофьорът на автомобила бе спрял, извършвайки поне няколко нарушения, като най-фрапиращото е, че е паркирано точно върху рампа за инвалиди и на пешеходна пътека. Zadupnitsa.com, от името на своите читатели, благодари за реакцията на полицейските служителите от група пътен контрол –Дупница
Днес два пътни инцидента станаха в Дупница на едно и също място, само в рамките на няколко часа. След като около обяд на улица „Цар Освободител“ на пешеходната пътека срещу бившия „Учителски институт“ бе блъсната 65 годишна жена, около 17:30 часа, на същото място се удариха и два леки автомобила. За щастие вторият пътен инцидент се размина само с леки одрасквания на ламарините на колите. Произшествието бе обслужено от служители на РПУ-Дупница
Налице е съгласие да се сформира правителство. Това заяви Томислав Дончев, след приключване на срещата вчера между представителите на ГЕРБ, Реформаторския блок и Патриотичния фронт. В началото на разговорите се включиха и Румен Петков и Ивайло Калфин от АБВ, но двамата напуснаха консултациите по-роно снощи.
Виждали сме много ниско изрязани диколтета и рокли в днешно време, но никога не съм виждал нещо подобно от това което показа Марая Кери на музикалните награди на тв ВЕТ. Така започва статия в Мирър по повод представянето на 43 годишната певица на церемонията. Марая презентира новото си парче "Ти си мой" и освен бюст показа и атрактивно поведение, като в един момент се озова и върху пианото.Разголването и поведението на сцената обаче имат своя ефект, защото много световни агенции веднага разпространиха информация и PR имаше ефект. Мега богатата певица е женена и има близнаци на две години. Тя и съпругът и Ник, който е на 33 години имат огромно имение в Калифорния, което обявиха наскоро за продан на цена 11 милиона долара.
Kражба на медни тръби за агрегат и предмети за бита са откраднати от къща в Бобов дол вчера. Подаден е сигнал в Районно управление- Бобов дол. Полицията в града работи по установяване на извършителя на деянието.
Теодор Георгиев очаква покана за участие на гран при по таекуон-до в Москва. Георгиев е в топ 10 на световната ранглиста в категория до 74-килограма и организаторите са го включили в надпреварата. Теди обаче отново ще се изявява в категория до 80-килограма, която както в Баку ще бъде обединена със 74 и в Москва. „ Съжалявам за загубата на Игрите в Баку. Имахме изградена тактика срещу високия британец, но не се получи. Вече гледам към следващите турнири и първенства, като голямата цел е спечелване вече и на квота за Олимпиадата в Рио.“, заяви Теодор Георгиев.
Днес Марек направи първата си тренировка за 2014-а година.
Първородният син на президента Росен Плевнелиев – Филип, е починал, съобщи прессекратариатът на държавния глава.
Барселона се наложи с 2:0 , и с общ резултат 6:0 се класира за четвъртфиналите.И двете попадения за каталунците реализира Лео Меси в 44 и 63 минути..В друг двубой днес от същия турнир Реал Сосиедад победи като гост Виляреал с 1:0 и също се класира.
Днес от 18:00 часа на стадион Бончук, Марек приема Черно море в мач от 4-ти кръг на първенството на дублиращите отбори U-21. До момента дупничани са без спечелена точка и отбелязан гол с три загуби, съответно от Славия с 0:3, Хасково 0:2 и Лудогорец 0:1.
Дупнишките борци спечелиха цели 22 медала от 14-ия коледен традицонен турнир по борба!
Второ равенство през тази година записа Марек Сеграте в Италия. Отборът чийто президент е Борис Паризов и в който се подвизават предимно дупничани се изправи срещу третия в лигата Аусония 1931, като срещата се игра в Сеграте. От началото на тази година вече се изиграха четири кръга, като в тях отбора записа две равенства и две загуби. В миналият кръг два гола реализира Боби Кралев.
Левски ще продължи да има мъжки тим във волейбола, научи „Стандарт“. „Сините“ обаче ще са с нов дом – Горна Малина. Кметът на града инж. Емил Найденов успя да намери спонсор, който ще спаси един от най-големите клубове у нас. Това стана броени дни, след като Владимир Николов обяви за пореден път, че пари няма и тимът може да не започне първенството. Горна Малина притежава необходимата база със зала за 700 зрители. Местният тим Звездец пък успя да се изкачи до Висшата лига, но кметът прецени, че е далеч по-престижно в града да се състезава и Левски. Припомняме, че шампиона Марек Юнион-Ивкони поради строеж на нова зала ще играе през предстоящия сезон в Сливница.
Самолетът, който днес се разби във Франция, за последно е минал технически преглед в работилницата на Lufthansa в София. Това пише „24 часа", като се позовава на запознати от сервиза на немската авиокомпания в столицата. Машината е била докарана за сервиз у нас през октомври миналата година. Според техници такива прегледи се правят на година-две. Френското издание Le Figaro твърди, че самолетът е 24-годишен и тази година му предстоял основен ремонт. Според източника ще започне официално разследване за изясняване причините за катастрофата. Самолетът е влязъл в експлоатация през 1991 година, и до 2014 е собственост на Lufthansa преди да премине в нискотарифната German Wings. От Lufthansa Technik Sofia заявиха пред ФОРУМНЮЗ, че нямат официална информация по случая, тъй като самолетът не е на тяхната авиокомпания.
Изключително несериозно, безотговорно и дори престъпно отношение проявиха 17 общински съветника от Дупница. Местните първенци разтуриха сесията буквално 2 точки преди края, лишавайки градът от възможността да кандидатства по изключително важен проект за дигитализация на културно-историческото наследство на Дупница. Сумата на проекта е на стойност 750 000 евро и в нея се включва и създаването на дигитилен център в града. Точно 16 съветника се върнаха след 15-минутната почивка, която даде председателя Владимир Владимиров. Срокът за кандидатстване е 19 май.
Консултациите за съставяне на правителство днес завършиха с възможно най-лошия резултат за ДПС. Представителят на ГЕРБ Румяна Бъчварова обяви, че е прието искането на Патриотичния фронт за изолиране на ДПС от властовите позиции в държавата. Принципното споразумение залага топка на дузпата за Реформаторския блок. А там са кръвните врагове на ДПС и отцепници от партията Касим Дал и Корман Исмаилов. Там е и Радан Кънев, който не пропуска изявление без закана за тотално изхвърляне на Лютви Местан и сие от властта. Така, ако Реформаторският блок се съгласи да стисне ръце с ГЕРБ и Патриотичния фронт, за първи път в новата си история България ще бъде оглавена от анти ДПС триумвират.
Майка на осмокласник в основното училище „Христаки Павлович“ в Дупница бе глобена със сто лева за непристойно поведение. Решението е на Районен съд Дупница. Инцидентът е станал на 4-ти септември. Тогава 31-годишната А.Димитрова с основно образование, нахълтва в учителската стая на ОУ „Христаки Павлович”, като отправя на висок тон ругатни и заплахи към учителите и най- вече към г -жа Иванка Ръжева и г-жа Иванка Високомогилска. Афектирана Димитрова дърпа за ръката г-жа Висикомогилска, като това става пред редица свидетели. Веднага е извикана и полиция. Повод за скандала е двойка на осмокласник син на Димитрова. Заради оценката майката е решила да поиска обяснение от преподавателите. Заради двойката ученика ще повтаря класа.
Общинските съветници от ОДБ внесоха осем предложения към Бюджета на община Дупница за 2015 година. Към документа са приложени и мотивите по направените промени.
Отборът на Марек изигра днес петата си контрола това лято. Дупничани приеха Миньор Пк от 10:00 часа на стадион Бончук. Гостите победиха с 3:1, но определено до 70-та минута отбора на Марек се представи добре, въпреки промените най-вече в защита. Резултатът бе открит от перничани в 21-та минута, след пробив на Кристиян Димитров, който успя сам да се справи с двама бранители на Марек и вкара топката в мрежата на Гоцев. В 34-та минута дупничани изравниха, след като Петър Янкулски овладя топката пред наказателното поле на своя отбор, проби през центъра и след комбинация с Владимиров успя да завърши бързата контраатака с гол във вратата на Симеонов. В 42-та минута отново Янкулски и Росен Йорданов създадоха напрежение пред стража на гостите, но не успяха да изведат Марек напред в резултата. След почивката първото по-сериозно положение отново бе в актива на домокините, но Йорданов пропусна. Последваха промени и в двата тима, като в 71-та минута Панталеев от чиста позиция не успя да отбележи за Миньор. В 75-та минута Росен Йорданов уцели и напречната греда. В 77-та минута Дани Йорданов изненада с далечен удар Гоцев и изведе гостите напред в резултата. Крайното 3:1 за Миньор оформи Алберто Димитров в 84-та минута.
На пресконференция днес лидера на партия Атака Волен Сидеров представи своята версия за скандала на летище Варна." Когато защитавам българското достойнство това е хулиганство" заяви Сидеров и допълни " Външно министерсво, не реагира когато обиждат българи". Според лидера на Атака служителката на френското посолство Стефани Дюмартие го е напсувала след скандала за партиината му значка. Във връзка с искането на имунитета му той каза " Имунитета никога не е бил проблем" в близките дни ще стане ясно дали той самият ще си го предаде. Според Сидеров скандала е активно мероприятие, но няма как да го докаже." Не съм удрял полицая Колев ", категоричен бе Волен Сидеров.
Поредна кражба от автомобил в Дупница е заявена в РПУ. Дръзки апаши оставиха на „трупчета“ кола в жк“Възход“, намиращ се до гарата в Дупница. Автомобилът е бил паркиран в междублоковото пространство и е останал без 4-те гуми с джанти. Местопроизшествието е обслужено от дежурна полицейска група. Работата по случая продължава. На 13 януари 2 гуми с джанти бяха свалени от лек автомобил “Фолсваген Поло”. Автомобилът е бил паркиран пред дома на собственика в града. В края на миналата година имаше и кражба в жк „Южен“. Вчера в РУ Дупница са заявени кражба на зимнина, дрехи и алкохол от гараж в града.
Страница 148 от 156

