Начало
Поредната крилата фраза изстреля капитанът на „Марек Юнион-Ивкони” и национал на Македония Гьорги Гьоргиев след победата на неговия тим над „Нефтохимик 2010” 3:0 гейма само преди няколко часа в четвъртфинална среща от турнира за Купата на България. 21-годишният плеймейкър никога не се е притеснявал да демонстрира самочувствие и с основание, след 2-те поредни шампионски титли, Купата на страната, а и вече интересът към него от италианския гранд „Пиаченца”. „Винаги съм го казвал на момчетата, че ние сме шампионите, поне до последния мач тази година, а мисля, че и след това още година пак ще сме шампиони. Така че победителите не ги съди никой. Заслужили сме си всяка една победа с нашия си труд и пот, така че имаме право на самочувствие”, коментира пред zadupnitsa.com Гьоргиев. „Имаше напрежение при нас и е нормално. Все пак всичко се решаваше в един двубой, а и съперникът е изгрден от опитни състезатели, които знаят кога да се напъват. Очаквахме да не се предадат, както се и получи. При нас имаше умора и от тези пътувания в рамките на 72 часа, първо до Русе и обратно, а после до Бургас. Започнахме силно първия гейм, в който извадихме страшна блокада, а и Венци Трифонов сякаш не бе с две ръце, а като октопод и затова видяхте как за половин гейм им лепна 5 блокади. Размазахме ги. Вторият гейм тръгнаха да натискат сервиса, като това бе единственият им шанс да ни се противопоставят и им влизаше, дръпнаха ни с 3 точки, но в крайна сметка успяхме да го вземем гейма накрая. Макар да ни ведоха с 4 точки в 3-ата част, бях сигурен, че няма да го загубим итака и стана”, продължи Гьоргиев, преди да хвърли най-атрактивната фраза: „Преди няколко дни един наш фен ми каза, че сме като терминатори на игрището. Ама не е прав, защото има и по-силни от терминаторите, а това са МАРЕКминаторите. И волейболистите, а гледайте и футболистите на града мачкаме наред”, заключи с усмивка Гьоргиев.
Днес ще се изиграят два мача от волейболната Суперлига на България. От 17:00 часа е двубоя Славия – Пирин, а от 18:00 в Спортната зала на Дупница започва мача Марек – Левски.
Поредното си отлично представяне записаха представителите на СК Гладиатор. Дупничани спечелиха първо място в отборното класиране при децата/момичета/ и второ място при кадетите/девойки/ на петия международен турнир Херея. Надпреварата се проведе в София в Зимния дворец. В турнира участваха 391 състезатели от 62-клуба, от 10 държави. При децата Борислава Борисова в категория до 40- килиграма и Радина Борисова в категория до 52-килограма, взеха златните медали. Ина Синурлийска в категория до 30- килограма загуби на финала от представителка на Гърция. Със сребро се окичи и Анастасия Вакъвчиева в категория до 36- килограма, след като загуби финала от шведката Лингрид Йостерс. При кадетите със злато се окичи Луиза Захариева в категория до 51- килиграма. В категория до 44-килограма, дупничани имаха две представителки. Ивона Цинцарска загуби на ¼ финал от гъркинята Марина Контру, която победи на финала и другата дупничанка Мариела Миланова.
Преди по-малко от час лек автомобил блъсна моторист на една от главните улици в Дупница. На метри от паркинга на "Техномаркет" по неофициална информация, БМВ е ударило возещ се със скутер. На мястото има в момента линейка, а произшествието се обслужва от полицейски служители. На място е и шефа на дупнишката полиция Валентин Гълъбов.
49-годишната Емилия Димитрова днес сложи край на живота си с полет от 7-ят етаж. Това е второто самоубийство в Дупница за малко повече от седмица, след като на 3 януари, 20-годишният Иван Кирилов също избра смъртта със скок от 5-ят етаж. Тази черна серия от самоубийства почерни 2015-а на старта й, но и миналата 2014 година започна с три самоубийства в Дупнишко/ повече по темата прочети ТУК/.
Здрави дербита ще се заформят в Сливница за Купата на България 2015 при мъжете, стана ясно след днешния жребий, който бе теглен в офиса на федерацията, и в който основна заслуга за това развитие имаше ръката на шефа на Монтана Стоян Костов. Предварителната фаза на турнира ще бъде от 20 до 23 април, като срещите ще се играят в две зали – зала Добротица в Добрич и спортната зала на Сливница, където играе мачовете си Марек. Както е ясно участващите осем отбора бяха разделени в две групи по четири тима, които ще играят всеки срещу всеки. Първите два отбора от двете групи оформят финалната четворка, която ще бъде в Добрич. Останалите отпадат от по-нататъшната надпревара. Ето разпределението на отборите след жребия:
Около 20-ина представители на ромското общество в Дупница в момента протестират пред сградата на ЧЕЗ, която се намира в района на “Рампата”, видя zadupnitsa.com. Недоволството им, очевидно е продиктувано от състоялата се преди седмица акция в “Гиздова махала”, когато бяха изключени от дружеството заради неплащане с години на сметките за ток. На място има и две полицейски коли. Очаква се броят на ромите да се увеличи в следващите минути, според един от тях. Припомняме, че по време на акцията преди дни, ромите от “Гиздова махала” дори заплашиха с блокиране на главен път Е-79.
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев изпрати комисия начело със заместник-кмета Крум Милев, началника на строителния отдел инж. Иван Бельов и служители от „Общинска собственост“ да направят оглед на терена на гробищния парк.
Кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев говори пред медиите малко преди официално да пререже лентана на Центъра за настаняване от семеен тип. Ето какво сподели градоначалникът:
Варненска престъпна група е отговорна за показните убийства на семейство Дамянови по-рано този месец и на варненския предприемач Борислав Манджуков през март миналата година. Това съобщиха зам-главният прокурор Борислав Сарафов и главният секретар на МВР Светлозар Лазаров на специален брифинг днес след среща с премиера Бойко Борисов. Те обясниха, че разследващите са работили активно през последните месеци. „Установено е, че убийството на Дамянови е извършено от групата, ръководена от Радослав Калчев – Черния Роди, срещу 30 хиляди евро.
Вчера кюстендилски полицаи са предотвратили довършване на телефонна измама. 33-годишен мъж от гр. Елин Пелин и съпругата му са задържани в ареста на РУ Кюстендил. А.З. бил нает чрез интернет за осъществяване на куриерска дейност. Той трябвало да получи пратки от жители на селата Горна Козница и Таваличево. А.З знаел, че ще получи пари, необходими за лечение на пациенти. Минути преди срещата с една от жертвите е задържан. До задържането се е стигнало след подаден сигнал в полицията, че в района се движи съмнителен зелен автомобил. Това бил опелът на А.З., с който пътували той и съпругата му. До момента са събрани данни, че 6-ма жители на двете села са получили телефионни обаждания за тревожни събития с техни роднини и са нужни пари за спешното им лечение. Работата по случая продължава РУ Кюстендил.
Съдът остави за постоянно в ареста и седемте обвиняеми за разпространение на радикален ислям. Имамът от Пазарджик Ахмед Муса Ахмед е с три обвинения за участие в група, подстрекаваща към война и налагане на антидемократична идеология, разпространяваща идеите на терористичната организация „Ислямска държава”. Останалите шестима – Ангел Симов, Стефан Димитров, Стефан Александров, Светослав Манчев, Александрина Ангелова и Ерджан Смаил са с две обвинения. Окръжната прокуратура в Пазарджик поиска „задържане под стража” за всичките седем обвиняеми, арестувани при акцията на прокуратурата и ДАНС на 25 ноември в областите Пазарджик, Пловдив, Смолян и Хасково. Представеният аргумент по искането бе справка, че по-голямата част от задържаните не живеят на адресите, посочени от тях от една страна, а от друга, че всички те често пътуват извън страната, в посока Европа и Турция и е възможно да се укрият и да избегнат правосъдието.
Двубоят между Марек Юнион-Ивкони и Левски Бол при юношите старша възраст, игран в спортната зала на Дупница и завършил с победа на домакините с 3:0 бе наблюдаван от турския волейболен мениджър Мехмед Башаран. Именно той бе в основата на супер селекцията през миналата година на Халбанк. Клубът привлече миналото лято Радостин Стойчев за старши треньор и част от тима на Трентино – Матей Казийски , Османи Хуанторена и Рафаел. Мехмед Башаран е в Дупница на гости на своя приятел Емил Гущеров. Мениджъра помогна миналата година на Марек при организацията на престоя в Анкара, където дупничани играха в приятелски турнир по покана на Халбанк. Башаран не пожела да коментира след мача на юношите дали наблюдава конкретни играчи, но сподели че и в двата отбора е имало момчета с голям потенциал във волейбола.
Мечтите са да се преследват и изпълняват, а не да си остават само красив мираж. Това е мотото на едно съвсем обикновено момче от дупнишкото село Крайници. Като всяко хлапе, още от 1-и клас започва да гони топката в двора на местното училище. Резонно е да започне да играе в местния детски отбор на "Ботев", като на 15 години е вече титуляр и в мъжкия тим, който се подвизава в 4-а дивизия. По-късно преминава във втория дупнишки отбор "Стефанел", с който записва няколко мача и във "В" група.
Футболните фенове от Дупница организирани във фенклуб „Марек завинаги“ подкрепят решението за създаване на нов ФК „Марек-1915“ и застават зад отбора, независимо, че той започва от регионална група „Рила“. „Разговаряхме с много наши членове и сме на мнение, че създаването на нов клуб с оглед ситуацията в момента е най-доброто решение за футбола в Дупница. Ще подкрепяме отбора във всички мачове“, заявиха председателят на фенклуба Борислав Рударски и Румен Тимев.
Преди минути нелеп инцидент бе на път да завърши фатално. Днес малко преди 13:00 часа на централния площад „Свобода“ в Дупница, детенце на около година и половина, падна във фонтаните и бързата намеса на 35-годишния Йордан Методиев, го спаси от удавяне. Детето играело около фонтана и изведнъж се надвесило над него и паднало във водата. Уплашена майката се втурнала към рожбата си, но явно в паниката успяла само да хване за крака детето, без да може да го издърпа от водата. Очевидци заявиха, че на пейките наоколо имало десетки хора, но само Йордан Методиев се втурнал да помогне на ужасената жена. Той скочил във фонтана, извадил детето и му оказал първа помощ. Героят Йордан Методиев е от „Гиздова махала“
Повече от 200 делфина вече втори ден са затворени в малък залив Тайдзи в Япония. Най-вероятно рибарите утре ще започнат да ги убиват за месо, затова алармираха редица международни еко организации цитирани от водещи агенции. Водите в залива вече са окървавени, тъй като делфините се опитват да излязат от загражденията, съобщаава CNN.
5130 къса цигари от различни марки и без български акцизен бандерол са открили полицейски служители в л.а. “Фолксваген Голф”.Проверката е извършена снощи около 21.00 ч в района на Аракчийски мост в Дупница. Срещу 28-годишния водач на автомобила – Г.Т., от Кюстендил, е започнато досъдебно производство в РУ Дупница. Той е задържан с полицейска заповед за 24 часа.
Националната електрическа компания е платила 53% от тока, който е получила от производителите за първите седем месеца на годината, показва справка, публикувана на сайта на Министерството на икономиката и енергетиката. „Настоящото служебно правителство пое ангажимент към българското общество да представи по обективен начин състоянието на енергийния сектор. На сайта на Министерството на икономиката и енергетиката е публикувана справка за всички плащания на Националната електрическа компания към доставчиците на електроенергия за първите седем месеца на 2014 г. Посочени са началното салдо (на задълженията), плащанията и крайното салдо. Съотношението Плащания / (употреба + начално салдо) показва в какъв обем са извършвани плащания от НЕК към различните доставчици на ел. енергия.“ пише на страницата на министерството.
Столичанинът д-р Борис Дончев е новият завеждащ хирургично отделение в общинската болница в Дупница. Управителят д-р Любомир Таушански е връчил заповедта за назначение на д-р Борис Дончев, който заема мястото на починалия на 10.12.2014 г. д-р Ботьо Шаранков. Д-р Борис Дончев преди назначението му в общинската болница е работил в столична клиника "София мед".
Дежурният в Планинска спасителна служба Камен Якимов изрази надежда, че 3-те момчета изгубени на път от 7-те езера към хижа "Иван Вазов" може и да стигнали до там. "Не е изключено да са успели да стигнат до хижата, но ние нямаме връзка с нея. За да проверим тази версия, наш екип от спасители трябва да достигне до там. Поради лошите метеорологични условия и опасността от нови лавини издирването е прекратено засега", коментира Якимов.
Междуведомствена комисия, назначена със заповед на кмета на Община Дупница инж. Методи Чимев с председател инж. Иван Бельов – началник отдел “Строителство” приключи работа по огледа и проверката на речните корита на територията на цялата община, информират от кметстото. В момента се обработват данните, след което ще бъде изготвена програма за планово почистване съгласно закона за водите. Дейностите по изпълнението ще започнат до 10-ина дни като с предимство ще бъдат речните корита и дерета по селата. Планира се цялостното почистване в Дупница и селата да приключи в рамките на 75 дни.
Шампионът на България Марек Юнион-Ивкони завърши първи в редовния дял от Суперлигата по волейбол и сега му предстои защита на титлата. Старши треньорът Найден Найденов обаче има да решава един немалък кадрови проблем. Вторият диагонал на отбора Михаел Манджуков се контузи неприятно на последния мач с Нефтохимик и бе заменен принудително. Манджуков ще премине утре обстоен медицински преглед включващ и ядрено-магнитен резонанс, но първоначалната диагноза сочи травма на минискуса. Възможно е волейболиста да претърпи и операция. Според специалисти тя не е сложна, но ще го извади от игрището поне за месец. Така Марек Юнион-Ивкони още в мачовете за купата на 14 и 15 март в София ще трябва да търси заместник на Манджуков. Най-вероятно ако се наложи някои от центровете ще играе като диагонал. С травма на рамото е и Мартин Иванов.
Кметът на село Сапарево Иван Базиргянов даде обширно интервю пред сайта kmeta.bg. В интервюто Базиргянов се похвали, че кметството в селото е разработило проект за екопътека, която има переспективата да стане туристическа атракция в района. Според Базиргянов Сапарево е малкия Йерусалим. Вижте и цялото интервю на Алекса Йорданова.
Ирландия се подготвя за проливни дъждове и бури. Властите разпространяват предупреждения за опасностите от лошото време в очакване обилните дъждове да започнат още в неделя. През следващата седмица ситуацията в страната вероятно ще се влоши, тъй като се очаква нова буря с ветрове, достигащи над 130 км/ч. Местните жители вече предприемат действия, за да се подготвят за неволите на лошото време.Междувременно, множество райони от Великобритания и част от Западна Франция продължават да страдат от наводненията, предизвиквани от проливните дъждове. Френският регион Бретан е застрашен от буреносното време. Там е обявен червен код заради опасността от високи вълни и наводнения в редица департаменти. От съображения за сигурност бяха затворени и някои пътища.
Особено силно е засегната и югозападната част на Англия, след като множество реки в графство Съмърсет излязоха от коритата си. В събота ураганните ветрове продължиха да удрят южните части от Великобритания, а агенцията за околната среда предупреди, че има риск от нови наводнения. Скоростта на ветровете достигаше 80 м/ч по бреговете на Корнуол, Бристъл Ченъл и западната част на Уелс.
При Чъртси, графство Съри, река Темза излезе от коритото си, а местното население бе предупредено за неминуемо наводнение.
Заради риска от свлачища и наводнения всички железопътни линии в югозападната част на Англия са блокирани.
Пътищата от Лондон през Бриджуотър и Касъл Кари вече са затворени заради наводненията.
В Доулиш, където важен железопътен участък бе разрушен от вълните, работата по възстановяването на линията продължава на смени, които работят, когато няма вълни.
Междувременно агенцията за околната среда премества свой персонал от Северозападна Англия към ударените райони на юг.
Властите в Девън пък обявиха, че по протежението на 12 мили от брега се очакват „феноменални” вълни, достигащи височина до 14 метра.
Засилено полицейско присъствие ще има на стадион Бончук утре 25-ти април по време на срещата между Марек и Левски от първенството на А-футболна група, това обявиха от клуба. Близо 140 униформени служители ще съблюдават за сигурността по време на мача, който започва в 17:00 часа. За последно толкова много полиция имаше на срещата с ЦСКА, като тогава броя на униформените бе около 200 души. Припомняме, че на предишния мач с Левски, игран на 4-ти октомври в Дупница се получиха безредици по трибуните.
Провеждането на референдум стои като опция, заяви кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев.Както е известно, градоначалникът обяви по време на извънредната сесия на Общинския съвет, свързана с взимането на облигационен заем, че обмисля провеждането на подобно допитване до гражданите.
Българският първенец Марек Юнион-Ивкони започна със загуба участието си в Шампионската лига 1:3 (20:25, 27:25, 16:25, 20:25), като взе гейм на руския гранд Локомотив в първия си домакински мач от предварителна група В на Шампионската лига, който се игра в Арена Самоков. Така руснаците стартираха с очакван успех в груповата фаза, като взеха 3 точки от гостуването си. Въпреки негативният резултат, за Марек остана удовлетворението, че успя да вземе гейм на руския гранд и показа едно по-различно лице от двубоите до сега в родния шампионат, а младите играчи записаха добри изяви срещу именития съперник.
Усилени заключителни дейности кипят на "Бончук" преди първия домакински мач на "Марек" в "А" група с "Хасково". Двубоят е в събота и очакван с огромен интерес от местните фенове, които от 7 години не бяха гледали своите в групата на майсторите. Над 50 работници и доброволци се включиха в започналото от днес монтиране на 3 000 седалки, които ще бъдат готови за събота.
Поредният читателски сигнал се получи на редакционната поща на zadupnitsa.com. Този път жители на Дупница алармират за потенциално опасна детска площадка. Ето какво пише наш читател:
Пламен Константинов е новият селекционер на националния отбор по волейбол за мъже. Решението бе взето единодушно на заседание на Управителния съвет на БФ Волейбол, което се проведе в столичния хотел "Витоша". Константинов ще замени на поста Камило Плачи, който подаде оставка в началото на седмицата. Членовете на Управителния съвет официално приеха оставката на досегашния старши треньор Камило Плачи и избраха за негов наследник бившия капитан на България и сега треньор на Губерния Нижний Новгород. Останалите кандидати за старши-треньор на националите бяха Мартин Стоев и досегашния помощник Найден Найденов. Константинов ще поеме отбора след слабото представяне в Световната лига. Той ще трябва подготви тима за най-важното състезание през годината – световното първенство в Полша. Пламен Константинов сподели, че целта пред него сега е световното първенство в Полша, което стартира в началото на септември, а в по-дългосрочен план ще се мисли по-късно. Константинов е получил разрешение от ръководството на клубния си тим да преговаря за договор само до световното първенство, а за удължаване ще се мисли на следващ етап. Бившият посрещач няма да прави драстични промени в тима, а само да добави качество в щаба. Помощник на Пламен Константинов е и в националния отбор на България ще бъде неговият асистент в Губерния – италианецът Алесандро Пироли. Останалите италиански специалисти в щаба на Камило Плачи, както и статистикът ще останат на постовете си до Мондиал 2014. Мениджър на тима ни остава Владимир Николов.
Страница 1 от 156

