Младежите от ГЕРБ-Бобов дол зарадваха с коледни подаръци съгражданите си DSC03313От младежката структура на ГЕРБ в град Бобов дол зарадваха с коледни подаръци над 200 свои съграждани. По повод предстоящите коледни и новогодишни празници младежите подариха на случайни минувачи коледни играчки и картички с пожелания. Всяка подарена картичка от името на МГЕРБ носеше пожелание за здраве, щастие, късмет и дълголетие. С този жест младите изненадаха и зарадваха искрено своите съграждани.
Надзирателите от Бобов дол и Самораново отново на протест Нови протести готвят надзирателите на затвора в Бобов дол и затворническото общежитие в с. Самораново, община Дупница, съобщи Георги Стоянов, член на управителния съвет на синдиката на служителите на затворите в България. Решение за това как ще се състоят протестите нататък ще бъде взето на открито събраниепред затвора в Бобов дол в петък 12 декември.Министерството на правосъдието не възнамерява да спази закона и да изплати дължимите по Закона за МВР от 1 юли суми за индексиране на заплатите, нощен труд, време на разположение, както и да изпълни поетия след септемврийските протести на надзиратели, ангажимент, за изравняване на получаваните суми за храна и работа при специфични условия на труд с тези в Министерството на вътрешните работи. Така на практика състоянието, при което служителите в затворите остават с най – ниските заплати в сектор "Сигурност" ще се запази и за следващата 2015 година, каза Стоянов. Той посочи, че към края на тази година Главната инспекция "Изпълнение на наказанията" има задължения в размер на 24 млн. лв. за покриване на борчове към
Кметът на Дупница регламентира местата за поставяне на агитационни материали за евроизборите  Във връзка с произвеждане на изборите за членове на Европейския парламент от Република България на 25.05.2014 г., кметът на Община Дупница инж. Методи Чимев издаде заповед, с която регламентира МЕСТАТА за поставяне на агитационни материали на територията на община Дупница. От пресцентъра на кметството разпространиха информация, свързана с местата. Те са както следва:
Заложническа криза в кафене в центъра на Сидни/СНИМКИ/ Най-малко един въоръжен мъж е взел няколко души за заложници в кафене „Lindt cafe „в австралийския град Сидни. Стотици полицаи са отцепили един от основните бизнес райони. Части от „Мартин плейс”, където се намират Австралийската централна банка и частни банки, са отцепени . В близост се намира и парламентът на щата Нов Южен Уелс.download (1)
Тенисистите на СКТМ „Марек-Дигеста“ с бронзови медали от Държавното първенство за младежи до 21 години Възпитаниците на Любомир Ганчев от дупнишкия клуб по тенис на маса "Марек-Дигеста.спорт", за пореден път показаха класа и заслужено се окичика с медали от Държавното първенство за младежи до 21-години. Надпреварата се проведе от 19-ти до 21-ви юни в град Пловдив. Представителния отбор на Марек бе в състав Даниел Давидков , Петър Василев и Радослав Котев. В групата те победиха отборите на "Чоо" Пловдив с резултат 4:0 и СКТМ " Панагюрище с 4:1 , като по този начин заеха първото място и се класираха на полуфинал. Там дупничани се изправиха срещу миналогодишния шампион СКТМ "Корабостроител " Варна и след 4 часов мач загубиха с достойното 4:3. В битката за бронза момчетата на треньора Любомир Ганчев играха с отбора на НСА ( София ), като победиха с резултат 4:3 и завоюваха медалите . За отбелязване е отличното представяне на 13 -годишния състезател Радослав Котев, който спечели 7-мия мач срещу далеч по-големите и опитни състезатели от НСА. Даниел Давидков и Петър Василев взеха и бронзови медали на двойки, като Петър Василев спечели брознов медал и на смесени двойки. " Това е голям успех, както за клуба, така и за град Дупница. " коментира Любомир Ганчев, който допълни, че се чувства повече от горд от успеха на момчетата.
Иван и Владимир Карастоянови с нови разкрития при Люба Кулезич за Отвертката и братя Галеви (ВИДЕО) Темата за смъртта на Николай Радев-Отвертката очевидно продължава да бъде една от интересните теми не само в Дупница, но и в България. Владимир Карастоянов и по-малкият му син – Иван гостуваха в предаването на Люба Кулезич "На светло" по Нова телевизия. Двамата разкриха подробности от вечерта на смъртта на Отвертката. Двамата обявиха нови подробности, както по историята с драматичния завършек, а също така и за случващото се въобще в Дупница. "Владимира е заплашвана и в София. Вадили са й нож. Анонимни писма, че знаят къде живее в София. Затова я и прибрах в Дупница. Адвокатите ми са подали молба да се превърне в защитен свидетел и да й сложат охрана. Ако не й дадат, ние до колкото можем ще я пазим", лаконичен бе пък Николай Карастоянов, бащата на Владимира.
Плевнелиев отказал Парада на Победата в Москва Президентът на Българя Росен Плевнелиев няма да участва в тържествата по случай 70-годишнината от Победата в Москва. За това е съобщила пресслужбата на българския държавен глава. Не се посочват причините за отказа, съобщава ТАСС. От присъствие на Парада на Победата в Москва се отказаха също Барак Обама, президентът на Полша, а също и първите ръководители на Литва, Латвия и Естония. По-рано шефът на администрацията на Кремъл Сергей Иванов заяви, че Русия ще преживее факта, че някой няма да дойде на тържествата в Москва. Той подчертава, че държавните лидери на 22 държави вече са потвърдили присъствието си на мероприятията в чест на 70-годишнината от Деня на победата, пише bnews.bg Плевнелиев е известен със своите русофобски изказвания. Миналата година той определи Русия като „националистическа и агресивна държава“, пише руското издание „Взгляд“. В събота министърът на външните работи на Русия Сергей Лавров съобщи в свое телевизионно интервю, че Москва е поканила на мероприятията на 9 май 68 ръководители на държави и правителства, както и няколко международни организации, и е получила около 30 положителни отговора.
Десетки дупничани посетиха Галерия „Джамията“ за откриването на изложбата, посветена на Митко Панайотов  Десетки дупничани присъстваха на откриването на изложбата-живопис, посветена на пернишкия художник Митко Панайотов в Дупнишката галерия „Джамията“.
Бойкотът в Локо Пд продължава, играчите не тренират Футболистите на Локомотив Пловдив се явиха за насрочената тренировка в 16 часа в парк Лаута, но не пожелаха да проведат занимание. По-рано днес те бяха обявили, че няма да тренират, и изпълниха заканата си. След като постояха известно време на стадиона, играчите се разотидоха. Тази сутрин бе проведена среща между ръководството и футболистите на Локомотив Пловдив като на нея бе обсъдено тежкото състояние, в което се намира клуба. След въпросната среща обаче изглежда, че няма сближаване на позициите между двете страни. Тренировката на тима в 9 часа бе отменена, а въпросната среща се състоя в 11. На нея присъстваха председателят на сдружение „Бъдеще за Локомотив“ Диян Колев, Велин Терзиев, административният директор Атанас Узунов и отбора. Срещата продължи около час, а след нея никой не искаше да вземе отношение по въпроса. По-късно никой от футболистите също не пожела да говори, затова по темата говориха Диян Колев и Велин Терзиев Председателят на Сдружение „Бъдеще за Локомотив” Диан Колев даде интервю за Дарик радио и Gong.bg, в което разясни ситуацията в клуба към днешна дата и с оглед на факта,че футболистите отказват да тренират. Той обвърза взимането на лиценза с парите, които Локомотив има да взима от Левски и ЦСКА. „Хора от клуба ми съобщиха, че играчите отказват да тренират, заяви Колев. Аз съм в София да решавам проблеми с лицензирането и не съм запознат с действията на футболистите. Като се върна в Пловдив ще съм наясно със ситуацията и дали отказват да тренират само днес или за по- дълго време. Изключително неприятна ситуация. Абсолютно финансови са причините. Футболистите трябва да си взимат трудовите възнаграждения, които са си заработили.При нас забавянето не е толкова драстично или поне от наша гледна точка. Става въпрос за неизплатени две заплати.От друга страна аз съм доволен от това, което се случва, колкото и странно да звучи. Ние дадохме поредица от сигнали до футболната общественост , в които ние многократно заявихме,че имаме нужда от подкрепа. Хората започнаха да си свързват като собственици на Локомотив, кето не е така. Или всички заедно ще вървим , но ние трима ,четирима или петима не сме в състояние да спасим Локомотив. Или всеки ще даде от себе си каквото може или ни чака нелицеприятна съдба.” Възможно ли е в реалната действителност на България феновете да издържат отбори като Локомотив, Ботев, ЦСКА и Левски? „ Аз категорично съм на мнение,че може, заяви Диан Колев. Специално за Локомотив, с този бюджет и тази организация, е възможно. За другите на знам. Ако Локо Пд има бюджет като на ЦСКА от 14 милиона лева, то ние можем да се издържаме поне 10 години. Категорично е възможно, ако хората се събудят, прозрат това, което ние сме казвали над 20 пъти,че всички фенове трябва да са активни. Ние не сме финансово състоятелни за да се справим сами. Не знам защо не се разбира от хората.” Диан Колев е в София за да подготви документално готовността на Локомотив да вземе лиценз. Каква е вероятността това да се случи и доколко Локомотив е зависим от ЦСКА и Левски ? „Надявам се да имаме лиценз, споделя Колев. Както е известно ЦСКА и Левски имат да дават пари на Локомотив. В същото време клубът има задължения към футболисти от предходната година. Ако Левски и ЦСКА са коректни, то ние имаме желанието да се разплатим с играчите. Сумите ще стигнат. Тогава и с НАП Пловдив имаме уговорки за погасяваме задълженията и ще получим лиценз. Ако Левски и ЦСКА не ни платят, то тогава ние няма да платим на футболистите и те , ако не пожелаят да разсрочат вземанията им, то ние няма да получим лиценз. А това би трябвало да повлече Левски и ЦСКА, защото ние сме навързани. Нещо като Параграф 22.”/Гонг
Русенска фирма поема физическата охрана в Дупница за 2 години Русенска фирма отново ще осъществява физическата охрана на територията на община Дупница. До там се стигна, след като обявения конкурс за избор на фирма се провали, заради липсата на мераклии. В крайна сметка, Община Дупница подписа договор с фирма “Щит” за извършване на физическа охрана на общинските обект за срок от 2 години на обща стойност 402 хиляди лева без ДДС, информират от пресцентъра на Общината. Русенската фирма и до сега извършаше физическата охрана на територията на общината.
В момента: Провежда се избор за директор на общинската болница в Дупница Избор на директор на МБАЛ "Св.Иван Рилски" започна преди по-малко от час в сградата на Община Дупница. Пред комисията се явиха и двамата подали документи за този пост-досегашният д-р Таушански и Даниела Ильова, която е работила като главен счетоводител в здравното заведение преди години. Комисията е съставена от общински съветници и председателствана от д-р Лорета Николова с членове Йонко Гергов, Пламен Стойнев, Първан Дангов и представител на РЗИ.
Скастриха селските кметове от дупнишко Призовавам всички съветници тук, да използват всякакво лоби, каквото имат, за да успеем да осигурим финансиране за проектните ни предложения за селата. С този апел от трибуната на Общински съвет-Дупница инж. Методи Чимев се обърна към местните парламентаристи. “Заложени са 5 млн лева и знаете, че желаещите са много. Няма значение партия, който както може да помага”, обърна се към градските първенци дупнишкия градоначалник.
Играч на „Марек Юнион-Ивкони“ нокаутира крадец, откраднал чантата на софиянка Либерото на „Марек Юнион-Ивкони” и националния отбор Мартин Божилов осуети кражба от кооперативния пазар в столичния квартал „Красна поляна”. Цялата случка се разиграла в сряда следобед, като zadupnitsa.com напълно случайно научи за ролята на национала. „Кой ви каза наистина”, изненада се и самият играч, след което се съгласи все пак да разкаже цялата история, която наподобява на сцена от култовия „Транспортер” с участието на Джейсън Стейтъм. „Не се е случило нещо кой знае какво. Бях тръгнал за мача на Славия и Нефтохимик. Минавах през пазара и отивах на стоянката на такситата, за да отида до залата. В този момент чух някаква глъчка зад мене и някой се развика: Крадец…Крадец…Дръжте го и т.н… Обърнах се. Няколко човека сочеха към мен и тогава видях един циг…., айде да го наречем мургавелко от малцинството, да тича към мен с все сила, а в ръцете беше хванал дамска чанта. Не съм мислил как да реагирам, защото всичко се разви за секунда-две, но като ме наближи подложих му крак и го бутнах с всичка сила. Крадецът така се изпремята и пльосна на земята, че бях убеден, че се е ударил сериозно и няма как да стане. Всичко ставаше толкова бързо, че дори и не успях да помисля какво да направя. Онзи обаче стана бързо, беше изпуснал чантата, чух нещо през зъби да съска „майка ти…” очевидно към мен насочено и избяга. Признавам си, че нямаше да се опитвам да го задържа на всяка цена, все пак не съм от хората, които обичат да се правят на екшън-герои. Жената дойде, цялата трепереше, благодари ми… Тогава разбрах, че същия ден е получила заплатата си и тя била в чантата… Незнам колко пари са били… После отидох и си изгледах мача. Това е”, разказа Божилов. "Всеки човек ще реагира като мен в такава ситуация. Чувал съм и други подобни случаи, така че не е някакво геройство, а късмет, че жената все пак си получи чантата и парите", заключи заместникът на Теодор Салпаров в националния отбор.
Германея загуби от Велбъжд. Пълен запис на срещата по ТВ Запад днес Германея Сапарева баня изигра 7-та си контрола тази зима. На терена в село Копиловци Германея загуби от Велбъжд Кн с 2:4. Резултатът откри за Велбъжд Пенков в 25-та минута. Йордан Йовчев вкара за 2:0 в 40-та минута. След почивката отново отбора на Велбъжд владееше инициативата, докато играчите на Германея имаха само моминтни проблясъци. В 52-та минута Павел Иванов покачи на 3:0. Новото попълнение в Германея Даскалов върна един гол в 68-та минута. Цветелин Николов вкара още един гол за сапаревобанци в 72-та минута. Крайният резултат 4:2 за Велбъжд оформи Павел Иванов в 80-та минута.
30 000 лева повече за рехабилитация на улиците за дупнишките села 30 000 лева повече в сравнение с миналата година са заделените пари от Община Дупница за рехабилитация на 4-класната пътна мрежа, информират от пресцентъра на кметството. 182 500 лева (с ДДС) е сумата за 2014 година, а за предходната бяха 152 000 (с ДДС). Това ще даде възможност за разширяване обхвата на пътната мрежа. До няколко дни ще бъде обявена и процедура по избор на изпълнител. Ремонтнте дейности обхващат селата Самораново, Тополница, Крайници, Яхиново, Битрица, Баланово, Кременик, Делян, Джерман и Грамаде.
Фенклубът на „Марек“: Не приемаме наказание с мотив „съмнение“ Фенклубът на “Марек” излезе с декларация в подкрепа на футболистите и ръководството, след наложената санкция от БФС в размер на 10 000 лв с мотив “съмнения на УЕФА за уговорени мачове с предварително уговорен резултат”. Както е известно, амо преди 2 дни от родната централа праснаха дупничани с 5-цифрената сума за… съмнение.
Марек Юнион-Ивкони спечели първия гейм срещу АХЦ Волей! Марек Юнион-Ивкони счупи каръка и спечели първият си гейм в тазгодишното издание на Шампионската лига! Това се случи в първата част срещу словенския АЦХ Волей Любляна – 25:22.
 
 В началото на гейма двата тима се захапаха и резултатът вървеше точка за точка, като до първото техничесто прекъсване (8:7 за АЦХ Волей Любляна) нито един от съперниците не успя да натрупа дори и 2 точки аванс.
Резултати от мачовете на Марек 2010 и Марек 2007 във футболните турнири провеждани в София Една победа и една загуба записаха отборите от школата на Марек 2010 във футболните турнири провеждани в София. Представителите на Марек 2007 пък се отчетоха с две победи. 
Наказаха треньора на Пирин ГД. Клубът с глоба от последната среща със Сливнишки герой, играе с Витоша Бистрица в събота. Дисциплинарната комисия към БФС наказа старши треньорът на Пирин Гоце Делчев – Йордан Боздански. Санкцията е лишаване от правото да ръководи отбора от резервната скамейка за два мача. Повод за това е изгонването му  в последните минути на двубоя със Сливнишки герой игран в Гоце Делчев и завършил наравно 1:1. Тогава Боздански оспорва решение на главния съдия Ангел Ангелов и рефера го отстрани. Боздански няма да бъде на скамейката при гостуването на Витоша и във финала от квалификационния турнир за участие в турнира за Купата на България. Това е втора поредна санкция за Боздански, който бе изгонен и във Велинград  и наказан за един мач. Пирин ГД също отнесе наказание от Дисципа на БФС. 125 лева е глобата за хвърлени предмети към терена след  края на мача със Сливнишки герой.
Две кражби в Дупница през почивните дни През почивните дни са заявени 2 кражби, извършени в Дупница. От търговски обект в града са отнети 46 лв. и неустановено количество цигари. Това е втори подобен удар, след като през изминалата седмица обраха павилион за цигари и отмъкнаха каса с 1500 лева.
Населението в Дупница намалява Дупница губи най- много жители от извън областните градове през 2013 година, показва справка в Националния регистър на населените места на НСИ, направена от БТА. Извън областните градове с най-голямо намаление на населението е Дупница – минус 508 души. Следват Свищов – с 450 души, Димитровград – с 435 души, Горна Оряховица – с 379 души, Казанлък – с 322 души и др.
Николай Николов-Чезето ще ръководи Германея. Негови помощници стават Крум Крумов и Костадин Джоргов Досегашният помощник треньор на Германея Сапарева баня Николай Николов ще заеме поста на старши треньор, който бе освободен след преминаването на Борис Кръстев в Марек. Помощници на Николов ще бъдат Крум Крумов и Костадин Джоргов. През миналият сезон двамата бяха част от тима, като не е изключено и сега да се появяват на терена в по-възлови мачове. Днес Германея играе контрола с Велбъжд, а в събота с ФК София. Миналата седмица отбора загуби в Радомир от Струмска слава с 0:2. Тимът запази всичките си играчи от миналата година.
Христо Райчев след победата над Славия: Младите момчета трупат опит в подобни мачове   Помощник-треньорът на Марек Юнион-Ивкони Христо Райчев бе доволен след победата на дупничани над Славия с 3:0 гейма, дошла за по-малко от час.
 „В този мач гласувахме доверие на момчета, които играят по-рядко. Тези срещи са точно заради това и се радвам, че тези млади играчи се представиха добре. Целта ни беше те да трупат опит и да видят, че няма нищо страшно да играят срещу батковците от другата страна на мрежата“, каза пред zadupnitsa.com Христо Райчев.
 Той коментира и загубата с 0:3 гейма от Копра Елиор Пиаченца в мач от Шампионската лига:
 „Виждате какви са отборите в Шампионската лига. Такива състави разполагат с играчи от световно ниво. Имена като Симон, Фей, Льо Ру не се нуждаят от представяне и каквото и да се каже за тях, все ще е малко. Ние може само да се радваме, че играем срещу такива отбори и състезатели. Тяхната класа може да ни послужи за пример и модел, който да следваме“
Съдът потвърди глобата наложена на верига магазини в Дупница Дупнишкият районен съд потвърди наказателно постановление № 13/29.04.2014г. издадено от директора на Областна Дирекция по безопасност на храните гр.Кюстендил-Първан Дангов с което е наложена имуществена санкция  в размер на 2000лв.. за нарушение по чл.12,ал.1 от Закона за храните на „КОМЕ“ООД . Решението подлежи на касационно обжалване, пред Кюстендилския административен съд.
Ново убийство в Пловдив Нов разстрел разтърси Пловдив, след показното убийство на Димитър Стоянов – Лудия. Сигнал за мъж в безпомощно състояние в района на Спортното училище е подаден от граждани около 20,50 часа на телефон 112, съобщиха от полицията. На мястото са изпратени полиция и линейка. Районът на бул. „Шести септември” е отцепен. Убитият е 65-годишния Стефан Техов, по прякор Даскала. Жертвата се прибирала от работа, когато слязла да паркира колата, съобщава TrafficNews.bg. В този момент била застреляна. Убийството станало между кооперация и блок в пловдивския квартал "Смирненски". Разследването по убийството на Стефан Техов ще продължи дълго тази нощ. На място в района на убийството веднага пристигнаха шефът на полицията Пламен Узунов и зам.-директорът на полицията Георги Георгиев. Даскала е убит с пистолет със заглушител в главата. В себе си носил голяма сума пари, което е вероятната причина за убийството. Близки до жертвата твърдят, че бил много свестен човек, държал най-старото чейндж бюро в града, но имал и земеделски земи в Северна България. "Много точен и безупречен човек беше", сподели съсед и приятел на жертвата. Запознати твърдят, че най-вероятно става дума за грабеж, тъй като винаги носил оборотни пари в него.
Съветниците в Дупница не приеха отчета на Бюджет 2013 Най-дебатираната докладна от последната сесия на Общински съвет Дупница бе тази свързана с отчета на Бюджет 2013. Както по-рано бе съобщено изпълнението е 86% от планувани 22 млн и 344 хиляди лева. Спор възникна около това имали дълг Общината към РИОСВ след санкция за липсващо депо за отпадъци. Председателят на местния парламент Костадин Костадинов обяви, че санкцията е близо 400 хиляди лева само за 2013 година. На сесията се разбра, че тази сума не е преведена. Друго което бе коментирано по тази точка бяха завишените разходи за храна за детските градини в размер на 70 хил лева и 200 хил лева капиталови разходи за театъра. След редица остри изказвания дебатите бяха прекратени и с 14 гласа „за“ и 9 „против“ отчета не бе приет. От Общинска администрация заявиха, че че отчетът е проверен и заверен от Сметната палата и финансовото министерство и нарушения не са установени.
Утре среща на ръководството на Марек. Още един си тръгва от стадион Бончук Първият работен ден от годината ще започне със среща на ръководството на Марек. Основна тема ще бъде финансирането на отбора до края на първенството на А-група. Дупничани имат плануван лагер в Сандански, а първата тренировка е насрочена за 14 януари. След срещата ще има повече яснота и около селекцията през зимата. Иначе още един играч си тръгва от стадион Бончук. Нападателят Димитър Димитров е получил оферта от бившия си отбор Пирин Разлог и най-вероятно ще продължи кариерата си там. Димитров е 5-ят играч които напуска след Димитър Андонов, Емил Михайлов, Петър Тончев и Кристиян Петков.
„Марек Юнион-Ивкони“ с декларация до НВЛ, не ще финал с „Левски Бол“ в София От волейболен клуб "Марек Юнион-Ивкони" изпратиха декларация до ръководството на Национална волейболна лига и БФВ относно евентуалния финал за титлата с "Левски Бол". Както е вече известно, дупничани победиха 3:0 гейма ЦСКА в първата финална среща, като със същия резултат и столичния тим си тръгна като победител от Габрово. При нови победи на двата тима в петък, когато са вторите срещи, те ще се изправят на финал, за да определят шампионът на България.
Дупничанин е водач на българските национали по таекуон-до. След близо 12 часа групата пристигна в Налчик След близо 12 часа път българският национален отбор по таекуон-до пристигна късно снощи в руския град Налчик, където от 26 до 29 март ще се проведе първото Европейско първенство по таекуон-до в Олимпийски категории. Българите се водени от дупничанина Христо Михалчев, а състава е : Никол Чорбанова – категория -49 кг, титуляр съгласно ранглиста и вице-европейски шампион от 2014г., Владимир Далаклиев – категория -68 кг, титуляр съгласно ранглиста на БФТ и заема 44 място в Световната ранглиста и дупничанина Теодор Георгиев – категория -74 кг, титуляр съгласно ранглистата на БФТ и заема 12 място в Световната ранглиста. За първи път в историята на българското таекуон-до на Европейско първенство ще вземат участие и 2-ма наши рефери – Диана Първанова и Илия Димитров.
Поставят предпазни мрежи на ската при Мурсалево. Затруднено е движението по  главен път Е- 79 Днес от 08.00 до 18.00 часа движението на моторни превозни средства по главен път Е-79, след село Мурсалево, ще бъде затруднено, с периодични спирания от пътна полиция, поради обрушване на скатове. Участъкът е сигнализиран с пътни знаци. Действията са извършват за да бъдат поставени предпазни мрежи на ската. Последният инцидент на това място стана на 11 декември 2014 година, когато влакът Кулата – София удари товарен автомобил, паднал на релсите. Шофьорът на тира се бе опитал да избегне удар в паднали от ската скали и бе излязъл от пътното платно.
БЕЗРАБОТИЦА ЛИ?! Няма мераклии за работа в Дупница по проект финансиран от Световната банка Липсват кандидати за няколко позиции по проект на Община Дупница "Интегрирани социални политики за предоставяне на алтернативни услуги, целящи социално включване в община Дупница", информират от общинския пресцентър. На фона на безработицата в България, това е доста смущаващ факт, още повече, че финансирането е от Световната банка.
Свободните позиции са за психолог, социален работник, логопед, специален педагог и медиатор, а сроковете на консултантските договори са за 12 месеца. Задължително условие е кандидатите да имат по 2 години стаж по специалността, като специалистите може да са работещи и в момента, но да не са към държавни и общински структури, обясниха от администрацията. Само за позицията "Медиатор" изискването е да бъде родител на дете с увреждания, който ще трябва да консултира семейства, които отскоро са разбрали, че децата им имат специални образователни потребности. Крайните срокове за подаване на документи са до 15 август, а само за специален педагог до 14-и.
Търсят се педагог и медиатор в Дупница Нови работни места се разкриват в Община Дупница. До края на седмицата кандидати за позициите педагог и медиатор към услугата „Допълнителна подготовка за равен старт в училище” могат да подадат своите документи в деловодството, информират от пресцентъра. Основните изисквания към кандидатите са – да имат висше образование с педагогическа правоспособност по предучилищна или начална училищна педагогика, професионален опит не по-малък от 1 година по специалността, да не са осъждани, да не са служители в държавна, областна или общинска администрация или в други държавни/общински предприятия и институции и други.
Нападателят на Германея, Димитър Чечев със сериозна контузия при загубата от Витоша Бистрица Нападателят на Германея Сапарева баня, Димитър Чечев получи неприятна травма в коляното по време на мача с Витоша Бистрица. В самия край на първото полувреме, Чечев осука коляното си, като причина за това е тежкия и наводнен терен в Бистрица. Футболистът бе заменен принудително и през тази седмица ще премине обстоен медицински преглед, за да се разбере състоянието му. Преди време, Чечев отново имаше травма на коляното и сегашната контузия може да го извади извън терена в близкия един месец. От щаба на Германея заявиха, че се надяват контузията да не е толкова сериозна, защото Чечев е основен футболист в отбора, а в момента с контузии са Кепов, Карачорски и Сакаджийски. През миналата седмица от отбора бе отстранен Георги Тодоров, а Робертино Атанасов прекъсна кариерата си и отида на работа в Италия. Всичко това доведе до проблеми за треньорския щаб и на резервната скамейка срещу Витоша имаше само трима полеви играчи. Този двубой се игра на реконструирания стадион в Бистрица, който обаче бе сериозно наводнен, след падналия в началото проливен дъжд. Мачът започна в истинска буря, което затрудни играчите и на двата отбора. Домакините, обаче се приспособиха по-бързо към тежките условия и до 32-рата минута поведоха с 2:0. В 41-вата минута, след чудесно изпълнен пряк свободен удар, Боби Кралев вкара гол и върна Германея в мача. В 52-рата минута, Витоша стигна до трети гол, но двадесет минути по-късно, Илиян Чавдаров отново успя да намали резултата, давайки надежда на футболистите от Сапарева баня, но до края те не съумяха да създадат голово положение, а инкасираха още едно попадения в своята врата.