Начало
Задържаха каналджия от дупнишкото село Пиперево с 26 бежанци в микробуса. Акцията стана в района на ГКПП – Олтоманци в нощта на четвъртък срещу петък. Мъжът бил с микробус „Рено” в който натоварил 26 сирийци сред които четири деца, майките им както и десетина мъже от родът им. В момента представители на прокуратурата и гранична полиция разпитват задържаните, казаха от РП – Кюстендил. Този път съпровождащата кола, която по – традиция пътува преди буса не успяхме да задържим, истинските каналджии са в нея, те не се качват в буса, казаха от гранична полиция. Източник Struma.bg
С изграждането на проекта за жилища в района на бившите казарми, ще бъде осигурена и субсидирана заетост за около 90 човека. Това обяви на пресконференция днес зам.кметът по европроектите на Община Дупница Красимир Георгиев. "Това ще бъдат хора, които са подали документи за обучение по няколко направления. До момента са входирани около 600 заявления на желаещи за настаняване в тези жилища. Искаме да е ясно, че до 31 март всички жители на община Дупница, които искат да кандидатстват за тези жилища, могат да подадат заявление в деловодството. След това ще бъдат посетени от медиатори и комисия от 9 човека, сред които 5 общински съветници ще започне обработката на документите и излезе с решение и мотиви за одобрените 150 семейства и домакинства, които ще бъдат настанени там. Едни от основните критерии за кандидатите е да бъдат жители на общината, да нямат собствено жилище или скъп автомобил и в последните 10 години да няма прехвърляне на свой имот. Важно е да се знае, че абсолютно всеки може и има правото да подаде документи. След изграждането на жилищата, ще бъде създадено и социално предприятие с около 20 работещи, които да поддържат този нов квартал. Важно е да се отбележи, че за настаняване в тези жилища най-много точки носи един от критериите, а именно кандидатите да са работещи и да нямат жилище. Защото те трябва да поддържат в добро състояние апартаментите и плащат режийните си разходи. Наемът е 1,5 лв на кв.метър. С тези жилища, които ще бъдат напълно обзаведени и оборудвани се дава възможност да се осигурят по-добри условия на живот за домакинства и семейства", коментира Георгиев.
Ограда около скейтборд-площадката при спортната зала в града започва да изгражда Община Дупница. Площта около нея се изполва за паркинг от десетки автомобили, въпреки че е забранено, и създава предпоставки за наранявания на занимаващите се скейтбордисти. Няколко сигнали са подавани на мейла на кмета инж. Методи Чимев по този проблем и той ще бъде разрешен до няколко дни. От Община Дупница ще сложат и бариера на паркинга на спортната зала.
„Полетя една бутилка към мен. Обърнах се и ми го показаха този бабаит. Дойде на оградата и не искам да казвам какви неща ми каза. Не са цензурни неща. Не са псувни, а по-лошо. Като чуеш такива неща и щеш не щеш реагираш. Такива бабаити ги знам. Не съм направил нещо, с което да обидя публиката. Ако сте видели, кажете вие. Тази бутилка е тази, която полетя към мен. Ако на теб ти кажат – да ти умрат децата, сигурно и ти ще реагираш по същия начин. Съжалявам, пак казвам. Аз така си изразих мнението“, разказа Вили Вуцов за случилото се на мача.
Афроамериканец е застрелян от полицията в град Сейнт Луис в Мисури, след като обрал магазин с нож. Мъжът е нападнал полицаите, размахвайки ножа, когато е бил прострелян около 12:00 часа местно време в северната част на града, съобщи началникът на местната полиция Сам Долсън. Инцидентът е станал пред магазина "Сикс Старс Маркет", разположен на около 6 километра от безредиците в град Фъргюсън, които избухнала миналата седмица, след като полицай застреля 18-годишния Майкъл Браун. При сегашния инцидент пострадали полицаи няма. Заподозреният е бил обявен мъртъв на място. Фокс съобщава, че крадецът се е скарал със собственика на магазина, който на свой ред се е обадил на телефона за извънредни случаи 911. Когато полицаите пристигнали на мястото, афроамериканецът им се нахвърлил, крещейки: "Застреляйте ме, убийте ме веднага". Когато той се доближил до стражите на реда на около метър и половина, те го застреляли.
Дупница и Кюстендил ще са едни от първите градове в страната където ще започне санирането на панелните блокове, увереността за това изразиха депутатът от ГЕРБ Кирил Калфин и областният управител Виктор Янев.
Благой Иванов-Багата постигна 11-ти успех в ММА-боевете. В събота рано сутринта българинът надви за малко повече от четири минути американеца Лавар Джонсън. "Много съм доволен от успеха, нямам и контузия, което е важно. В следващия мач ще бъда още по-добре. Срещу американеца нямаше никакви изненади. Подцених една от ситуациите, позволих му да ми вземе тейкдаун, да направи хвърляне. После обаче се справих добре. Направих му хвърляне и така приключи срещата", каза Благой Иванов пред БиТиВи.
На българина му предстои финал на турнира "Белатор" срещу руснака Александър Волков. Той също стигна до успех тази нощ – срещу Мити Мо Силига. Двубоят между българина и руснака ще бъде на 17 май отново в Америка. Победителят се превръща в претендент за световната титла, която в момента е притежание на друг руски ММА-боец Витали Минаков.
Смееха ни се че сме започнали от селата, а не сме си купили лиценз за “В” група, но дупничани сме такива – започваме от начало и със собствени усилия. Само преди 2 години, когато влязохме във “В” група бяхме изправени пред угрозата пак да се върнем в окръжните групи. Тогава се намесиха г-н Методи Чимев и нашите спонсори от “Актавис”, клубът бе спасен и нещата видяхте, че се получиха и вървят. Единственият клуб в Европа сме, който няма записана нито една загуба в среща от първенство. Към настоящия момент мога да заявя следното-не дължим нито една премия или заплата, нямаме задължения към нито една фирма или институция”, обяви Иво Паргов на пресконференция днес в столицата. "При предишното ръководство бяха натрупани дългове от около 1,7 млн лева и нямаше кой да извади тези пари. Затова се наложи да започнем от самото начало. "Марек" винаги е бил марка в българския футбол и повечето помнят успехите на поколенита преди нас", каза още Паргов.
Трагичен инцидент се разигра днес преди обяд в дупнишкото село Крайници. 58-годишен мъж избра да сложи край на живота си. Йордан Д е живял сам и според негови съселяни е имал онкологично заболяване. Преди време той е работил във ВиК-Дупница. Тялото е открито от негов съсед и приятел. Веднага е извикан екип на Спешен център-Дупница, но лекарите само са констатирали смърта. На място е пристигнал и екип от РПУ-Дупница.
Изпълнителният директор на „Актавис” Илия Пашов посети футболистите и ръководството на ФК „Марек“ (Дупница) по време на техния подготвителен лагер в гр. Сандански. „Актавис”, като основен финансов партньор, спонсорира зимния лагер на отбора, който се подготвя за втората фаза от българското футболно първенство. „Дойдох лично да подкрепя момчетата и Иво Паргов по време на техния подготвителен лагер и да им пожелая ползотворна подготовка и бъдещи успехи в предстоящите им мачове. За нас, като основен спонсор на клуба, е изключително важно отборът да продължава своя успешен път в професионалния футбол. Благодаря специално на Иво Паргов за неговите усилия, амбиция и упорита работа в името на отбора. Признавам, че той е човекът, благодарение на когото аз и екипът на „Актавис” още по-силно вярваме в отбора и ще го подкрепяме в рамките на нашите възможности. Считам, че цялата общественост в Дупница също трябва да окаже своята подкрепа към Иво и момчетата, защото те полагат неимоверни усилия Дупница да възвърне славата си на значим спортен град“
Известният дупнишки бизнесмен Асен Мицов, известен повече като Били, поднесе преди минути букет червени рози на новоизбраният председател на Общински съвет-Дупница Костадин Костадинов. Колоритният ресторантьор нахлу в залата на местния парламент, след което с усмивка поднесе на трибуната символът на БСП на Костадинов. "Това е някаква провокация", коментира веднага с усмивка новият ОБС-шеф.
Очаквам да излязат и още хора от ПГ на ГЕРБ. Това каза пред журналисти независимият депутат Георги Марков, който напусна ПГ на ГЕРБ, във връзка с напускането на Красимир Стефанов от ПГ на ГЕРБ, предаде репортер на Агенция Фокус. „Не знам как е протекъл конгресът. Видях от медиите, че г-н Борисов каза, че не са лидерска партия, а вече са демократична партия, като той им е дал ръководството с двама успешни кметове и по този начин вече няма да са лидерска партия. По самия начин на говорене е: „аз казах, това ще бъде”. За мен това ако е демократична партия, здраве му кажете”, заяви Марков.„Очаквам да излязат и още хора. Не съм разговарял с никой от тях. Надявам се тези хора, които напуснат ГЕРБ, да се присъединят към нас, да бъдат независими депутати и ако се съберат повече от 10 души, може да се направи група, ако всички имаме еднакви интереси и демократично мислене. В някои случаи ще подкрепим управлението, в други случаи, за които нещата не са така, както ние си мислим, няма да го подкрепяме”, посочи той.„Не съм разговарял с Красимир Стефанов, даже се учудвам, че точно той напусна, след като седеше зад г-н Цветанов, той му правеше данъчните проверки и т.н. Не съм очаквал той да напусне, но явно и той е разочарован по някакъв начин. Аз казах, че няма да разговарям с никого и да каня никого. Лично аз не бях принуден. Мен ме принуди начинът на държанието на партийните секретари и фидосовщината в групата на ГЕРБ. Не знам неговите мотиви”, обясни Георги Марков.
„Натиск освен от ГЕРБ, не виждам откъде другаде може да дойде. Те са свикнали да работят по този начин, да притискат, да се образуват дела, да подслушват”, заяви Марков. По думите му преди в ГЕРБ са били съвсем други идеи – да се върви вдясно, да спре да се разсъждава и работи по този начин. „Виждате – старата песен на два гласа”, каза Георги Марков.
Във връзка с това, че е подкрепил воденето на предизборната агитация, той заяви: „Не виждам нещо да пречи на държавата или да застрашава сигурността. Това е една стъпка към демокрацията. Това, което депутатът от Бургас направи, страшно много ме разочарова”.
Първа тренировка направиха днес футболистите на "Марек" на стадион "Бончук". Около 10-ина от най-верните фенове на отбора бяха дошли да видят своите, като бяха окачили знамена пред съблекалните. След 30-минутен разбор, капитанът на тима Милен Лахчев изведе съотборниците си на изкуственото игрище. Официалният терен е затрупан със сняг и не позволяваше провеждане на занимание.
Днес от 18:00 часа на стадион Бончук, Марек приема Черно море в мач от 4-ти кръг на първенството на дублиращите отбори U-21. До момента дупничани са без спечелена точка и отбелязан гол с три загуби, съответно от Славия с 0:3, Хасково 0:2 и Лудогорец 0:1.
По време на откриването на Олимпийските игри в Сочи руснаците показаха карта на България, в която страната ни се простира и в териториите на Република Македония и Беломорието.
Очакваното дерби за първото място в група А между Марек Юнион-Ивкони и Левски Бол се превърна в едноличен спектакъл на домакините от Дупница. Момчетата на старши треньора Христо Райчев показаха завидна мотивация и не дадоха никакъв шанс на своите опоненти. Отборът на Марек бе блестящ и в защита и в атака, а гостите от София така и не намериха противодействие на това. Марек победи с 3:0 гейма съответно на 19, 14 и 15 точки в отделните части.Отличен мач направи Георги Михайлов, който от позиция 4 реализира поредица от успешни атаки. Дупничани вече оглавиха класирането с 20 точки, колкото има и Левски, но са с мач по-малко. След двубоя ст. треньора Христо Райчев заяви : " Имах известни притеснения преди мача, защото срещу Левски играем трудно, а и това е двубой за първото място. Момчетата обаче показаха добра мотивация и играха отлично. Смятам, че от тук на сетне няма да имаме проблеми в групата." Срещата бе наблюдавана и от почти целият мъжки отбор на Марек.
Дупничани ще бъдат зарадвани с магазин „Лидл“ през Новата 2014-а година, разбра zadupnitsa.com.
От Общинска администрация Дупница следят постоянно пътната обстановка в общината. Към този момент няма постъпили сериозни сигнали за непочистени основни пътни артерии. Тази сутрин са постъпили само няколко сигнала от села в общината и за улица „Бабуна планина“ в Дупница. Екипи на снегопочистващата фирма са били изпратени на посочените места. Фирмата която отговаря за снегопочистването още в първите минути на днешния ден е изпратила 8-снегорина, които са преминали по улиците и в 5:00 часа. Тази година снега в Дупница чисти брезнишката фирма „Нивел Строй“. Крум Милев инспектира през ноември техниката на дружеството и тогава заяви“ Доволен съм от видяното, защото разполагат с необходимата техника. Имат готовност, ако се наложи, да докарат допълнителна техника за снегопочистване. Осигурени са и необходимите инертни материали"
Неправилно изпреварване е най- вероятната причина за тежка катастрофа на главен път Е79 между две леки коли .Лек автомобил "Мерцедес" , който пътува в посока София , при изпреварване на товарен автомобил ,се удря челно с лек автомобил "Волво".Водачът на "Мерцедес"-а и неговата спътничка са настанени в Благоевградската болница. По- тежко е състоянието на шофьора на другия автомобил, той е закаран в дупнишко лечебно заведение, информират от ОД на МВР Кюстендил. Приетият в дупнишка болница 21-годишен младеж след това е закаран за София. Движението е проходимо, има полицейско присъствие в участъка на произшествието. Не е затварян пътят.
Изложба на Царимира Георгиева под мотото „Да бъде лято…“, бе открита вчера във фоайето на Община Дупница. Творби на Царимира Георгиева участват в общи изложби в страната. С голям успех са реализирани двете й самостоятелни изложби в Благоевград 2011 г. и в Пазарджик 2014 г. Нейни произведения са притежание на частни колекции в Европа и САЩ Тя работи и твори в град Благоевград. Интересите ѝ като художник са изключително многопосочни – от иконографията до абстракцията. Дупница Царимира Георгиева показва картини, които са послание за откриване на цветността и топлината във взаимоотношенията, настроенията и собствените ни възприятия. В тях специален интерес буди самобитната акварелна техника, уникалното съчетание на битови и абстрактни елементи, изключително деликатното цветово нюансиране и въздействащата пестеливост на формата.
Дупничанката Елица Василева изигра поредният си мач на много високо ниво в корейската V-лига, реализирайки внушителните 36 точки. Въпреки това обаче отборът й Хюнгкук Лайф Пинк Спайдърс (Инчхън) претърпя загуба у дома от КейДжиЕс (Даежън) с 1:3 (21:25, 25:17, 15:25, 20:25).Това бе трето поредно поражение и общо 6-то от началото на сезона за „розовите паяци“.
Дупничанинът Веселин Любомиров игра цял мач за Лудогорец в първия двубой от младежката Шампионска лига. Младежите на Лудогорец стартираха с неприятна загуба мачовете от груповата фаза на Шампионска лига. Българският отбор записа поражение с 0:4 от Ливърпул. Формацията на английския тим бе съставена изцяло от състезатели набор 96, докато повечето от българските момчета са една година по-малки, което несъмнено даде своето отражение. Мачът се игра на стадион "Лангтрий Парк", който се намира на 40 километра от Ливърпул.
Тежко гостуане предстои на волейболният ни шампион "Марек Юнион-Ивкони" тази вечер. Дупничани излизат в негостоприемната зала "Арпезос" в Кърджали срещу местния "Арда". Домакините, в чийто редици играят доста опитни волейболисти водени от Невен Нешев са пределно мобилизирани да нанесат втора загуба в шампионата на шампионите. "Арпезос" със сигурност ще бъде пълна до краен предел и повече от 1000 зрители ще подкрепят водения от Иван Халчев тим.
Скандална продажба на едно от легендарните места в Дупница е осъществена преди 7 години. Култовите "Барикади", които се превърнаха в символ на народната борба през 1997 година са вече заградени като частен имот и достъпът е невъзможен.
Дублиращият тим на Марек постигна втора поредна победа в първенството на младежката група до 21 години. След като миналата седмица дупничани победиха с 3:1 Локомотив Пд, с три гола на Росен Йорданов, днес Марек се наложи с 2:1 над Хасково с два гола на Еньо Кръстовчев. През първото полувреме играта и на двата тима бе доста скучна, без никаква креативност в офанзивен план, с изключение на един пробив на Владимиров от Марек в 20-та минута. След почивката само в рамките на две минути, зрителите видяха два гола. Първо в 47-та минута Ангел Йошев извърши нарушение в наказателното поле и главния съдия Георги Иванов отсъди дузпа в полза на Хасково. От бялата точка точен бе Атанас Кръстев. Минута по-късно Кръстовчев изравни с техничен прехвърлящ удар над вратаря Мехмед. В 57-та минута отново Кръстовчев бе точен за дупничани.
Шега излезе „солено“ на пенсионер. На 03.09.2014г. в 17.43 часа в гр. Бобошево мъжът с инициали В.С от мобилен телефон с номер „0877929…" е предал на оператор от „Национална система 112” – МВР невярно повикване за извършено престъпление, а именно: съобщил че е станал свидетел на извършването на убийство в гр. Бобошево и трупът е бил изхвърлен в река Струма. „Шегаджията“ се призна за виновен и декларира, че се отказва от разглеждане на делото по общия ред, като е съгласен то да приключи със споразумение. Това му осигури само „пробация“ за срок от 6-месеца. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване
В петък в с. Блатино, общ. Дупница, домашно куче е нападнало възрастна жена от селото и й е нанесло средна телесна повреда. Жената е настанена в болница в Дупница без опаснот за живота е, съобщават от пресцентъра на МВР-Кюстендил.
Григор Дмиитров играе срещу Гаел Монфис на осминафинал на US Open. До момента българинът се справи с Раян Харисън (6:2, 7:6, 6:2), след това отстрани Дуди Села от Израел (6:1, 6:2, 6:2), в трети кръг елиминира Гофен след 0:6, 6:3, 6:4, 6:1. Победителят от мача ще играе срещу Роджър Федерер, ако се справи с Баутиста Агут.
Десетки хиляди събрани пластмасови капачки в Дупница, днес бяха предадени във фирма за изкупуване на отпадъци. Припомняме, че преди малко повече от 3 месеца стартира кампанията по идея на хора в неравностойно положение. Този вид акции набира все по-голяма популярност в Европа и успешно се реализира на територията на Дупница. Десетки жители на града се включиха в събирането, което ставаше в сградата на общинска администрация. „Искам да благодаря на всички тези хора, които са събирали и предадоха тези на пръв поглед никому ненужни капачки. Решихме със средствата да закупим необходими пособия-спални комплекти, памперси и други за живеещите в Центъра за настаняване от семеен тип „Надежда“.
Акцията продължава и дори имаме идея да разширим обхвата. Благодаря на Община Дупница, че ни съдейства и спомогна за реализацията на това начинание“, коментира един от инициаторите Йордан Ушанов. „Събраното количество ще бъде изкупено на максималните цени. Кампанията е благотворителна и е грехота да търсим печалба. От фирмата решихме дори да се включим с допълнителна финансова помощ. Разбира се, че ще продължим да участваме активно“, коментира Любомир Стоянов, представител на фирмата "Велтрон" изкупила капачките.
Страница 149 от 156


