Марек Юнион-Ивкони се препъна в Сливница Марек Юнион-Ивкони не успя да оглави класирането на Суперлигата по волейбол. В дербито на 15-ят кръг дупничани се препънаха при домакинството си в Сливница от лидера Монтана. Гостите записа много важна победа в Суперлигата с 3:2 (25:21, 19:25, 25:20, 24:26, 15:9). Срещата се игра пред близо 650 зрители. Победата за гостите от Монтана можеше да бъде и по-изразителна, след като в четвъртата част изпуснаха аванс от 16:13. Краят на гейма бе доста оспорван, като играчите на Монтана подцениха наглед лекия сервис на Борислав Апостолов и допуснаха топката да намери очертанията на полето им, а с това и Марек достигна до тайбрек след 26:24. Дупничани започнаха по-добре в решителния гейм, но гостите направиха обрат и поведоха с 10:6. Разлика, която се оказа решаваща за крайния изход от двубоя. В тима на Монтана като титуляр отново започна Любомир Агонцев за сметка на Георги Братоев, който все още не се е сработил напълно в схемите на треньора Георги Петров. Треньорът на Марек Найден Найденов предприе промяна след края на третия гейм, като на мястото на Гьорги Гьоргиев пусна втория си разпределител Владимир Лобутов. Голям мач за Монтана изигра нападателят Минчо Минчев, бивш играч на Марек, който заби 26 точки (2 аса, 3 блокади, 42 % в атака). Съотборникът му Явор Генов добави 19 (1 ас, 2 блокади, 50 % в нападение). За Марек с 23 точки се отличи Михаел Манджуков (1 ас, 1 блокада, 41 % в атака), а 21 записа Станислав Величков (43 % в нападение). За играчите на Марек това бе втора загуба от началото на първенството и първа след пет гейма. С поражението се сложи край на серията от 11 поредни победи на дупничани. Във временното класиране Монтана вече има 35 точки, с три повече от Марек, който има мач по-малко, гостуване на Добруджа.