7-верни фена на Пирн ГД ликуваха в Самоков, при победата на своя отбор/Снимки Пирин ГД постигна важна победа по пътя за професионалния футбол. Днес в отложен мач от 17-ят кръг на В-Югозападна футболна група, момчетата на старши треньора Йордан Боздански победиха, като гости Рилски спортист с 2:0. Домакините от Самоков се борят за оцеляване в третия ешалон, но не успяха да се противопоставят на по-класния тим от Гоце Делчев. В първите 10-минути гостите от Гоце Делчев създадоха две опасности пред вратаря Гьорев. Първо в 5-та минута след центриране от дясно на Сашко Лачев, Грозданов можеше да открие, но стреля от около 15-метра над гредата. В 10-та минута Лапантов напредна, но не успя да нанесе завършващ удар. Пирин владееше инициативата, но не успя да създаде голови положения през тази първа част. „Рилецо“ отговори с няколко епизодични атаки, при една от които Доменик Аврамов проби добре от дясно подаде към Бойчев, но той се забави и не нанесе удар. След почивката отново гостите бяха по-активни и в 55-та минута Мариан Ловков напредна от ляво. центрира прострелно и новото попълнение Христо Гоговски откри. В 80-та минута Захариев получи втори жълт картон и остави Рилски спортист с човек по-малко. В 83-та минута всичко в срещата приключи, след добро центриране в наказателното поле на домакините, където на втора греда Самокишев върна топката към Пасков и той от 2.метра я вкара във вратата. Пирин бе подкрепян от агитка от 7-човека, които обаче не спряха с песни да подкрепят тима. В тима на Пирин не играха наказаните Спахиев и Моллов, както и започналия работа в София Зефир Катунчев Пирин: Янев, Гоговски, Адемов, Ловков, Грозданов, Пасков, Самокишев, Лазаров, Лапантов, Лачев, Ибраим/Креболиев, Николов, Георгиев/